Zamknij

Jan Bednarek z niesamowitym rekordem w Premier League

Maciej Walasek
12.05.2019 13:10
Jan Bednarek
fot. PAP/EPA

Jan Bednarek zagra w tym sezonie Premier League 25. raz. Obrońca pobił tym samym rekord  i został najlepszym polskim piłkarzem, który spędził na boiskach angielskiej ligi najwięcej minut na boisku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jan Bednarek najlepszym Polakiem na boiskach Premier League. Chodzi tu o najdłuższą obecność na boiskach angielskiej ekstraklasy. Jak do tej pory największą regularnością cieszyli się oczywiście bramkarze: Jerzy Dudek, Wojciech Szczęsny, czy Łukasz Fabiański. W ubiegłym roku ten tytuł należał do Grzegorza Krychowiaka, który występował w West Bromwich Albion.

W tym sezonie przed ostatnią kolejką, Bednarek ma na swoim koncie 2060 minut spędzonych na boisku. W porównaniu do niego, Krychowiak miał „tylko” 1642 minuty. Jedną z przyczyn takiego dokonania było zjawienie się w klubie nowego trenera, Ralpha Hasenhuettla, który ufa 23-latkowi.

Zobacz także

Obrońca reprezentacji Polski nieprzerwanie od grudnia zeszłego roku zagrał we wszystkich ligowych meczach Southampton od pierwszej do ostatniej minuty. Żaden z jego klubowych kolegów nie może pochwalić się podobnym wyczynem.

Jan Bednarek cieszy się uznaniem szkoleniowca „Świętych”, który znacznie przyczynił się do uratowania drużyny przed spadkiem do Championship.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW