Jakub Świerczok nie zwalnia tempa. Kolejny gol w Japonii

18.09.2021 14:58

Jakub Świerczok znów błysnął skutecznością w Japonii. Napastnik strzelił gola w zwycięskim meczu przeciwko Yokohama F. Marinos w 29. kolejce rozgrywek.

Jakub Świerczok nie przestaje zadziwiać japońskich kibiców. Reprezentant Polski spisał się fantastycznie w 1/8 finału azjatyckiej Ligi Mistrzów, notując pierwszego hat-tricka w barwach Nagoya Grampus. W sobotę napastnik znów wpisał się na listę strzelców, ale tym razem w rozgrywkach ligowych.

Były gracz Piasta Gliwice zanotował trafienie w 46. minucie spotkania, podwyższając prowadzenie dla zespołu na 2:0. Rywale odpowiedzieli jedynie bramką kontaktową, a zespół Świerczoka zdobył kolejne trzy punkty. Polski piłkarz na boisku grał do 87. minuty. Wtedy zmienił go Mu Kanazaki.

Jakub Świerczok z kolejnym golem dla Nagoya Grampus

Po triumfie Nagoya awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Do prowadzącego Kawasaki Frontale traci jednak 16 punktów. Na drugiej pozycji jest właśnie Yokohama, która ma cztery "oczka" mniej od lidera.