Były właściciel Wisły Kraków zatrzymany w Warszawie

Andreas Nicolaides
14.05.2019 12:41
Wisła Kraków
fot. PAP/EPA

Były właściciel Wisły Kraków Jakub M. został zatrzymany przez stołecznych policjantów. - Mężczyzna został zatrzymany wczoraj przed południem w jednej z instytucji finansowych i jest podejrzewany o przestępstwa gospodarcze - poinformował PAP nadkom. Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak informuje nadkom. Szumiata decyzja o kwalifikacji prawnej czynu zostanie podjęta w momencie wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Na tę chwilę nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów.

Jakub M. może usłyszeć zarzuty oszustwa, przywłaszczenia mienia lub wyłudzenia. Mężczyzna na podrobione notarialne pełnomocnictwo jednej z firm miał próbować wziąć w leasing dwie drukarki warte prawie ćwierć miliona złotych. Potem okazało się, że w podobny sposób wyleasingował sobie luksusowe porsche warte ponad 500 tysięcy.

W kwietniu były właściciel Wisły został skazany za przywłaszczanie klubowych pieniędzy. Sąd ukarał go za to grzywną w wysokości 60 tysięcy złotych. Jakub M. dobrowolnie poddał się karze i zwrócił Wiśle prawie pół miliona złotych, które przywłaszczył.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN