Zamknij

Jakiemu klubowi piłkarskiemu kibicuje Andrzej Duda? Prezydent ujawnia

01.07.2020 13:46
Komu kibicuje Andrzej Duda a komu Trzaskowski?
fot. PAP

Andrzej Duda zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim w II turze wyborów prezydenckich. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej ujawnił nazwę klubu piłkarskiego, któremu kibicuje.

Andrzej Duda w ostatnich pięciu latach urzędowania na stanowisku prezydenta Polski często pojawiał się na różnych wydarzeniach sportowych. Nie były to tylko rozgrywki krajowe, ale i międzynarodowe. Głowa państwa obserwowała m.in. mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej czy zmagania skoczków w Pucharze Świata.

Jeszcze pięć lat temu, kiedy Duda po raz pierwszy startował w wyborach prezydenckich wyraził się jasno, że najbardziej kibicuje Cracovii, klubowi z jego rodzinnego Krakowa.

Jakiemu klubowi kibicuje Andrzej Duda?

- W czasach szkolnych byłem za Cracovią. To były czasy, kiedy Wisła Kraków była klubem milicyjnym. Dla mnie jako człowieka, który dążył do wolnej Polski, kibicowanie takiemu klubowi było nie do przyjęcia. Pozostawała tylko Cracovia, miejski klub – mówił wtedy Andrzej Duda.

Komu kibicuje Rafał Trzaskowski?

Mimo to w trakcie swojej prezydentury Duda nie pokazywał się na meczach ulubionej drużyny. Walczący o fotel prezydenta Rafał Trzaskowski również usłyszał pytanie, któremu klubowi najbardziej kibicuje. Jako że polityk wychował się na Nowym Mieście, miał blisko stadionu Polonii.

- Nie ukrywałem, że wychowałem się blisko stadionu na Konwiktorskiej. Tu jako młody chłopak przychodziłem na pływalnię, mój syn trenuje pływanie. Od wielu lat nie bywam na meczach regularnie ani jednej, ani drugiej drużyny – tłumaczył w czasie kampanii w 2018 roku, kiedy startował w wyborach na prezydenta Warszawy Trzaskowski.

- Prezydent Warszawy powinien kibicować wszystkim warszawskim klubom, szanować wszystkie warszawskie kluby – dodał.

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca.

Andrzej Duda: PROGRAM WYBORCZY 2020

Rafał Trzaskowski: PROGRAM WYBORCZY 2020

Małgorzata Trzaskowska, żona Rafała Trzaskowskiego, dzieci: Kim jest?

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/zestadionu.pl