Zamknij

Bramkarz zmarł na zgrupowaniu reprezentacji. Dostał zawału serca

10.09.2019 21:28
Pieter
fot. Twitter

Nie żyje Jairzinho Pieter. 31-letni bramkarz reprezentacji Curacao zmarł podczas zgrupowania kadry. Przyczyną jego zgonu był zawał serca.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Śmierć Jairzinho Pietera nastąpiła w czasie zgrupowania kadry Curacao, która przygotowywała się do wyjazdowego meczu Ligi Narodów strefy CONCACAF z reprezentacją Haiti. Ciało martwego bramkarza odnaleźli w hotelowym pokoju jego koledzy z drużyny. 31-latek zmarł wskutek ataku serca.

Jairzinho Pieter nie żyje. Bramkarz zmarł na zgrupowaniu reprezentacji Curacao

Chociaż informacja o śmierci kolegi pogrążyła zawodników Curacao w żałobie, piłkarze zdecydowali się wystąpić przeciwko Haiti, by uczcić pamięć zmarłego. Oficjalny komunikat w tej sprawie wystosowało CONCACAF.

"Modlitwy całej rodziny CONCACAF są w tym trudnym czasie z bliskimi Pietera, członkami federacji i jego drużyną. Związek piłkarski Curacao poinformował, że po rozmowach z piłkarzami zdecydował się wystąpić w meczu z Haiti, by oddać cześć zmarłemu. Najbliższe mecze Ligi Narodów CONCACAF poprzedzi minuta ciszy. Konfederacja pragnie w ten sposób oddać szacunek Pieterowi za jego poświęcenie dla futbolu" - napisano w oświadczeniu.

Nie żyje bramkarz reprezentacji Curacao. Koledzy modlą się w jego intencji

Osobę Pietera w ładny sposób upamiętnił już jeden z reprezentacyjnych kolegów bramkarza, Eloy Room. Piłkarz Curacao udostępnił w mediach społecznościowych film, na którym widać, jak cała kadra modli się w intencji zmarłego zawodnika.

Mecz Curacao z Haiti rozpocznie o północy z wtorku na środę czasu polskiego. W pierwszym starciu obu drużyn Curacao pokonało u siebie rywali 1:0.

RadioZET.pl/sport.pl/MG