Ekstraklasa: Kanonada w Białymstoku. Jagiellonia pokonała Pogoń

06.05.2019 19:59

Jagiellonia Białystok pokonała Pogoń Szczecin 4:2 w meczu 34. kolejki Lotto Ekstraklasy i powróciła na 4. pozycję, która daje prawo gry w eliminacjach Ligi Europy. "Portowcy" zajmują ostatnie miejsce w grupie mistrzowskiej.

Jagiellonia - Pogoń fot. PAP

Przed czterema dniami białostoczanie przegrali finał Pucharu Polski z Lechią Gdańsk 0:1 i chcieli jak najszybciej zrehabilitować się za porażkę z PGE Narodowego. Było to widać od początku, bo po 7 minutach było już 2:0 - na listę strzelców wpisali się Jesus Imaz i Ivan Runje. Pogoń zdobyła kontaktowego gola w 21. minucie dzięki Sebastianowi Kowalczykowi.

Po przerwie Imaz jeszcze raz pokonał Bursztyna. Szczecinianie jeszcze raz zerwali się do odrabiania strat, gdy w 79. minucie fatalny błąd po strzale Kozulja popełnił Kelemen. Ostatni cios zadali jednak gospodarze za sprawą Martina Pospisila.

Jagiellonia - Pogoń: Sytuacja w tabeli

Po 34 kolejkach Jagiellonia Białystok zajmuje 4. miejsce w dorobkiem 54 punktów. Trzy "oczka" mniej mają Zagłębie Lubin i Cracovia.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 4:2

Bramki: Jesus Imaz (3., 66.), Ivan Runje (7.), Martin Pospisil (88.) - Sebastian Kowalczyk (21.), Zvonimir Kozulj (79.)