Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa: Legioniści walczą o mistrzostwo Polski NA ŻYWO

Maciej Walasek
22.04.2019 08:00
Legia Warszawa
fot. PAP

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa na żywo. Legioniści walczą o pozostanie w grze o mistrzostwo Polski w Ekstraklasie. Relacja i wynik meczu na żywo na sport.radiozet.pl. Początek spotkania o godzinie 20.30.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mecz Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa na żywo. Czy piłkarze "Jagi" pozbawią stołeczny klub szansy na obronę tytułu? W poprzedniej, 35. kolejce Ekstraklasy białostoczanie nie potrafili przerwać zwycięskiej passy Piasta Gliwice, który po emocjonującym meczu dosłownie w ostatniej chwili wywalczył trzy punkty. Najpierw do remisu doprowadził Jesus Imaz, który zdobył bramkę z rzutu karnego. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry Sandomierski obronił uderzenie Jorge Felixa, tak był bezradny przy dobitce Tomasza Jodłowca. Wówczas podopieczni Waldemara Fornalika wyszli na prowadzenie. Niemniej jednak spotkanie mogło zakończyć się remisem, ale kolejnego rzutu karnego nie wykorzystał Imaz.

Jagiellonia - Legia na żywo. Legioniści pozostaną w grze o mistrzostwo?

Z kolei Legia Warszawa jedynie zremisowała 1:1 z Pogonią Szczecin i zanotowała kosztowne potknięcie, w wyniku którego straciła fotel lidera na rzecz Piasta. To skomplikowało ich sytuację, ale nadal mają szansę na obronienie tytułu. Jednak zawodnicy Legii muszą pokonać Jagiellonię i liczyć, że Piast przegra z Pogonią.

Ekstraklasa: Dziś możemy poznać mistrza Polski. Co musi zrobić Piast Gliwice? [SCENARIUSZE]

- Zdaję sobie sprawę, że teraz to nie my będziemy decydować o losach mistrzostwa - mówił po remisie z "Portowcami" trener Aleksandar Vuković.

W rundzie wiosennej gliwiczanie są rewelacją ekstraklasy. Od 15 lutego rozegrali 14 meczów i aż dwanaście z nich zakończyli zwycięsko.

Jagiellonia - Legia na żywo. O której godzinie mecz?

Jagiellonia Białystok zagra z Legią Warszawa w środę, 15 maja o godzinie 20.30. Relacja i wynik na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/MW, AN