Zamknij

Jagiellonia - Legia: Transmisja TV i ONLINE. Gdzie obejrzeć hit ekstraklasy?

Krzysztof Sobczak
24.10.2018 18:28
Jagiellonia - Legia
fot. PAP

Jagiellonia - Legia na żywo: Mistrz Polski zagra na wyjeździe z liderującą Jagiellonią Białystok w 13. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Mecz odbędzie się w piątek o godz. 20.30. Różnice punktowe w ligowej czołówce są niewielkie. Legia zajmuje trzecie miejsce. Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz. Transmisja w TV.

Zagłosuj

Kto wygra mecz?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W dotychczasowych spotkaniach Jagiellonia zgromadziła 23 punkty. O jeden wyprzedza Lechię Gdańsk i Legię, o dwa Wisłę Kraków i Piasta Gliwice oraz o trzy Lecha Poznań. Jedno-dwa kolejne zwycięstwa lub krótka seria porażek mogą sprawić, że tabela zostanie "wywrócona".

Zobacz także

Po nieudanej przygodzie z europejskimi pucharami (odpadnięcie w eliminacjach Ligi Mistrzów, a potem Ligi Europy), we wrześniu i październiku Legia nie przegrała ani razu w ekstraklasie. Podopiecznych trenera Ricardo Sa Pinto czeka trudny bój w Białymstoku o podtrzymanie dobrej serii i o - być może - awans na fotel lidera.

W maju tego roku, w grupie mistrzowskiej, w konfrontacji wicemistrza (Jagiellonii) z mistrzem kraju (Legią) w Białymstoku padł bezbramkowy remis. Legioniści nie strzelili gola podlaskiej drużynie w ostatnich trzech meczach. W lutym w stolicy "Jaga" triumfowała 2:0 po bramkach Arvydasa Novikovasa i Karola Świderskiego, a we wrześniu 2017 roku wygrała u siebie 1:0; autorem gola był Fiodor Cernych.

Legia ostatnie ligowe zwycięstwo nad białostoczanami odniosła niemal dwa lata temu - 4:1 na wyjeździe, ale wówczas w składzie byli tacy piłkarze, jak Guilherme, Vadis Odjidja-Ofoe i Aleksandar Prijović. Każdy z nich wpisał się wtedy na listę strzelców; wynik ustalił Michał Kucharczyk.

W dwóch poprzednich sezonach tabela końcowa ekstraklasy była identyczna: Jagiellonia plasowała się za mistrzem Legią. Warszawski zespół zdobył trzy tytuły z rzędu; w 2015 roku zwyciężył Lech, przed Legią i Jagiellonią.

Jagiellonia - Legia bez kibiców gości?

Niewykluczone, że spotkanie Jagiellonia z Legią odbędzie się bez udziału kibiców gości. Gospodarze wysłali bowiem do władz stołecznej drużyny pismo, w którym poinformowali o zakazie wnoszenia na stadion przy ul. Słonecznej elementów oprawy. Taka sama sytuacja miała miejsce w poprzednim sezonie i wtedy sympatycy Legii zbojkotowali mecz. Zresztą, tak jest o 7 lat.

W odpowiedzi Legia wystosowała oświadczenie, w którym domaga się m.in. interwencji Komisji Ligi. "Chcemy także podkreślić, że powtarzające się działania klubu Jagiellonia, na skutek których kibice Legii nie gościli na stadionie w Białystoku od 7 lat (ostatnio w dn. 08.11.2011 r.) szkodzą wizerunkowi i rozwojowi polskiej piłki. Decyzje klubu Jagiellonia stoją w sprzeczności z duchem czasu i zdrową rywalizacją, opartą o zasady fair play. Dlatego domagamy się od Komisji Ligi stanowczej reakcji, która umożliwi kibicom Legii wspieranie naszego zespołu na trybunach, bez nieuzasadnionych oraz sprzecznych z prawem ograniczeń" - czytamy.

Jagiellonia - Legia: Transmisja TV i online - gdzie obejrzeć?

Mecz Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa odbędzie się w piątek 26 listopada o godz. 20:30. Transmisja na żywo w TV w Canal+ Sport oraz online na stronie canalplussport.pl.

RadioZET.pl/PAP/legia.com/KS