El. LE: Jagiellonia wraca z Baku z korzystnym rezultatem

13.07.2017 20:52

W pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Europy Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe z FK Gabala 1:1. Wicemistrzowie Polski są więc w korzystnej sytuacji przed rewanżem, który odbędzie się za tydzień.

Jagiellonia Białystok fot. Cezazry Aszkoełowicz / Agencja Gazeta
Zagłosuj

Czy Jagiellonia awansuje do 3. rundy el. LE?

W pierwszej rundzie "Jaga" również wybrała się na wschód i w dwumeczu pokonała Dinamo Batumi. Tym razem poprzeczka powędrowała znacznie wyżej - Gabala to uczestnik fazy grupowej Ligi Europy w dwóch poprzednich edycjach. Tym cenniejszy jest remis wywalczony na boisku w Baku.

Wynik spotkania w 15. minucie otworzył kapitan Jagiellonii Taras Romańczuk, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Novikovasa. Chwilę po przerwie wyrównał Steven Joseph-Monrose.

W rewanżu Jagiellonii wystarczy bezbramkowy remis, by awansować do kolejnej rundy. Z kolei remis 2:2 lub wyższy premiuje Azerów. Mecz odbędzie się 20 lipca.

FK Gabala - Jagiellonia Białystok 1:1

Bramki: Steven Joseph-Monrose (47.) - Taras Romanczuk (15.)