Ekstraklasa: Cracovia jednak rozstała się z Jackiem Zielińskim

Krzysztof Sobczak
19.06.2017 17:23
Jacek Zieliński
fot. Michał Lepecki / Agencja Gazeta

Jacek Zieliński nie jest już trenerem występujących w ekstraklasie piłkarzy Cracovii - poinformował w poniedziałek klub. Kontrakt z 56-letnim szkoleniowcem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Pod wodzą trenera Zielińskiego drużyna rozegrała 82 ligowe mecze, w których zdobyła łącznie 117 punktów" - przypomniała Cracovia w krótkim oświadczeniu.

Zobacz także

Informacja ta jest o tyle zaskakująca, że mówiło się o zwolnieniu szkoleniowca na przełomie marca i kwietnia. Wówczas "Pasy" słabo grały w lidze. Ostatecznie jednak utrzymały się na najwyższym poziomie rozgrywek. Według wstępnych ustaleń we wtorek mają rozpocząć przygotowania do sezonu 2017/18.

O zatrudnieniu Zielińskiego w Cracovii poinformowano 20 kwietnia 2015 r. Wówczas zastąpił na stanowisku trenera zwolnionego Roberta Podolińskiego. Pierwotnie kontrakt szkoleniowca, który wcześniej pracował w Ruchu Chorzów, miał obowiązywać do czerwca 2016 r. Potem został przedłużony.

Zieliński, który urodził się w Tarnobrzegu (22 marca 1961 r.), grał m.in. w tamtejszej Siarce, Stali Stalowa Wola. Karierę trenerską rozpoczął w Siarce. Potem prowadził m.in. Koronę Kielce, GKS Bełchatów, Górnika Łęczna, Piasta Gliwice, Lecha Poznań. Z tym ostatnim zespołem w 2010 r. zdobył mistrzostwo Polski.

RadioZET.pl/PAP/KS