Jacek Majchrowski potwierdza: Wisła Kraków ma nowego właściciela

Maciej Walasek
18.12.2018 22:31
stadion Wisły Kraków
fot. Albin Marciniak/East News

Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski potwierdził, że Wisła Kraków ma nowego właściciela. Informację przekazał Szymon Jadczak powołując się na szwajcarskie źródła.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Saga z Wisłą Kraków zdaje się mieć szczęśliwe zakończenie. Po nieudanych negocjacjach z czterema podmiotami, wydawało się, że Biała Gwiazda nie ma najmniejszych szans na przetrwanie w ekstraklasie. Jednak po kilku dniach pojawiło się światełko w tunelu w postaci rozmów z tajemniczym inwestorem. Nadal nie wiadomo, o kogo dokładnie chodzi.

Zobacz także

- Wg źródeł ze Szwajcarii Wisła Kraków ma już nowego właściciela i prezesa. Kierunek azjatycki. To oni znaleźli Wisłę i sami złożyli ofertę – napisał na Twitterze Szymon Jadczak.

Dziennikarz przekonuje, że najważniejsze postanowienia już zapadły. Mówi się, że nowi właściciele sami zaproponowali przejęcie zespołu z Małopolski. Na tę chwilę wiadomo, że będzie to „kierunek azjatycki”.

Wisła Kraków ma nowego właściciela: Prezydent Krakowa potwierdza

Jacek Majchrowski potwierdził sensacyjne wieści. Prezydent Krakowa skomentował w rozmowie z portalem Krakow.pl, że ekipę Białej Gwiazdy ma przejąć fundusz inwestycyjny z Kambodży. Jego zdaniem dokumenty zostały już podpisane.

Z kolei „Gazeta Krakowska” zaznacza, że to jeszcze nie oznacza finalizacji przedsięwzięcia. Kolejnym etapem będzie spłata najważniejszych długów i opłacenie pensji zawodników. Wszystko to musi zostać spełnione do 31 grudnia.

Następnym krokiem będzie zapewnienie Wiśle licencji na grę w Ekstraklasie w kolejnym sezonie. Później ze swoich stanowisk mają ustąpić: prezes Marzena Sarapata i wiceprezes Daniel Gołda.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/Twitter, onet.pl/MW