Legia Warszawa zwolniła trenera! Odchodzi też dyrektor sportowy

Andreas Nicolaides
13.09.2017 10:15
Jacek Magiera
fot. PAP/EPA

Jacek Magiera nie jest już trenerem Legii Warszawa. O zakończeniu współpracy ze szkoleniowcem klub poinformował w środę rano na swojej stronie internetowej. Z zespołem z łazienkowskiej pożegnał się też dyrektor sportowy Michał Żewłakow.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy decyzja o zwolnieniu Jacka Magiery była słuszna?

Liczba głosów:

- Spotkałem się z Jackiem dziś rano i podziękowałem mu za wszystko co zrobił dla Legii, nie tylko jako pierwszy trener, ale przez te wszystkie lata, które spędził w Klubie. To była dla mnie osobiście bardzo ciężka rozmowa, bo darzę Jacka olbrzymim szacunkiem i sympatią. On jest i pozostanie częścią Klubu. Mam nadzieję, że kiedyś tu jeszcze wróci. Nigdy nie zapomnimy mu pięknych chwil, które przeżyliśmy w Lidze Mistrzów oraz Mistrzostwa Polski. Dzisiaj w Klubie konieczne są jednak głębsze zmiany w obszarze sportowym, które mają nam pomóc osiągnąć cel na ten rok, jakim jest obrona Mistrzostwa Polski, ale przede wszystkim zbudować w Klubie długofalową jakość, która będzie fundamentem trwałego rozwoju i sukcesów sportowych na miarę naszych ambicji i oczekiwań. Dlatego musieliśmy podjąć trudne, ale przemyślane decyzje - powiedział Dariusz Mioduski, Prezes Zarządu Legii Warszawa, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

- Wszystkim bardzo dziękuję za pracę dla Legii i współtworzenie jej sukcesów. Szczególnie Michał był jednym z filarów Klubu w ostatnich latach, najpierw jako zawodnik, potem dyrektor skautingu i wreszcie dyrektor sportowy. Cenię jego wiedzę i umiejętności, a przy tym bardzo go lubię, jako człowieka. Wierzę, że będzie dalej rozwijał swoją karierę i na zawsze pozostanie przyjacielem Legii, która wiele mu zawdzięcza - dodał odnosząc się do pozostałych zmian. 

Nazwisko nowego trenera ma zostać ogłoszone jeszcze w środę w godzinach popołudniowych.

RadioZET.pl/legia.com/AN