Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jacek Magiera trenerem reprezentacji do lat 20

19.03.2018 13:34
xxx sport

Jacek Magiera został trenerem reprezentacji Polski do lat 20, która w 2019 roku wystąpi na mistrzostwach świata. Biało-czerwoni będą gospodarzami turnieju.

Jacek Magiera fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jacek Magiera trenerem reprezentacji do lat 20

Jacek Magiera pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Częstochowie, gdy reprezentował barwy tamtejszego Rakowa. Po latach spędzonych na śląsku przeniósł się do Legii Warszawa, z którą odnosił największe sukcesy. Z zespołem „Wojskowych” wywalczył m.in. mistrzostwa Polski, Puchar Polski czy Superpuchar.

Po zakończeniu kariery zawodniczej Jacek Magiera został włączony do sztabu szkoleniowego Legii, pełnił również funkcję trenera rezerw warszawskiego zespołu. W 2016 roku podpisał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec, które prowadził na zapleczu ekstraklasy. Po kilku miesiącach Magiera objął stery pierwszego zespołu Legii, z którą zdobył mistrzostwo Polski. „Wojskowi” pod jego wodzą występowali w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy - podaje portal "Łączy nas piłka".

2 stycznia tego roku Magiera rozpoczął pracę jako zastępca dyrektora sportowego ds. rozwoju piłki młodzieżowej w PZPN. 19 marca zaprezentowany został już jako trener kadry do lat 20.

RadioZET.pl/Łączy nas piłka/AN

Oceń