Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jacek Magiera trenerem reprezentacji do lat 20

19.03.2018 13:34
sport

Jacek Magiera został trenerem reprezentacji Polski do lat 20, która w 2019 roku wystąpi na mistrzostwach świata. Biało-czerwoni będą gospodarzami turnieju.

Jacek Magiera fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jacek Magiera trenerem reprezentacji do lat 20

Jacek Magiera pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Częstochowie, gdy reprezentował barwy tamtejszego Rakowa. Po latach spędzonych na śląsku przeniósł się do Legii Warszawa, z którą odnosił największe sukcesy. Z zespołem „Wojskowych” wywalczył m.in. mistrzostwa Polski, Puchar Polski czy Superpuchar.

Po zakończeniu kariery zawodniczej Jacek Magiera został włączony do sztabu szkoleniowego Legii, pełnił również funkcję trenera rezerw warszawskiego zespołu. W 2016 roku podpisał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec, które prowadził na zapleczu ekstraklasy. Po kilku miesiącach Magiera objął stery pierwszego zespołu Legii, z którą zdobył mistrzostwo Polski. „Wojskowi” pod jego wodzą występowali w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy - podaje portal "Łączy nas piłka".

2 stycznia tego roku Magiera rozpoczął pracę jako zastępca dyrektora sportowego ds. rozwoju piłki młodzieżowej w PZPN. 19 marca zaprezentowany został już jako trener kadry do lat 20.

RadioZET.pl/Łączy nas piłka/AN

Oceń