Zamknij

Izrael chciał przenieść mecz z Polską do innego miasta. PZPN odmówił

13.11.2019 09:30
PZPN nie zgodził się na przeniesienie meczu Izrael - Polska
fot. PAP

Polski Związek Piłki Nożnej nie zgodził się na propozycję strony izraelskiej w kwestii przeniesienia meczu eliminacji Euro 2020 z Jerozolimy do Hajfy. W środę ma zapaść ostateczna decyzja w sprawie tego spotkania.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Problem zrodził się po wtorkowym ostrzale Izraela ze Strefy Gazy. W środę sytuacja się powtórzyła, a ugrupowanie Islamski Dżihad zapowiada, że to dopiero początek. Ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski zaapelował do rodaków o ostrożność, a nawet o odwołanie wyjazdów do Izraela. W południowym Tel Awiwie zamknięto szkoły i urzędy, odwołano też imprezy sportowe.

Mecz Izrael - Polska: Co dalej?

Pod znakiem zapytania stoi rozegranie meczu eliminacji Euro 2020 Polska - Izrael w Jerozolimie. Choć w tym mieście jest póki co spokojnie, to wątpliwości polskiej strony budzi konieczność lądowania w Tel Awiwie. Izrael wyszedł z propozycją, by przenieść mecz do oddalonej od Jerozolimy o 150 km Hajfy, ale na to nie przystał PZPN, gdyż to niewiele by zmieniało w kwestii bezpieczeństwa.

Innym rozwiązaniem, pojawiającym się mediach, jest rozegranie spotkania na neutralnym terenie - na Malcie, Cyprze bądź w Grecji. Jak we wtorek poinformował Zbigniew Boniek, ostateczna decyzja zapadnie w środę.

Mecz Izrael - Polska zaplanowano na sobotę 16 listopada o godz. 20:45. Biało-czerwoni mają już zapewniony awans na mistrzostwa Europy.

RadioZET.pl/sport.pl