Zamknij

Izrael - Polska: Mecz Polaków pod ostrzałem artyleryjskim? Wznowiono ataki

16.11.2019 17:00
Izrael - Polska ataki i ostrzały przed meczem
fot. PAP/EPA

Armia izraelska poinformowała w sobotę rano o dokonaniu kolejnych uderzeń na Strefę Gazy w odwecie za ostanie ataki rakietowe ze Strefy na terytorium Izraela. Wymiana uderzeń trwa mimo obowiązującego od 2 dni rozejmu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Według opublikowanego komunikatu dowództwa izraelskiego sobotnie ataki nie były wymierzone w cele Islamskiego Dżihadu, ale sprawującego władzę w Gazie Hamasu. Poprzednio w tym tygodniu cele Hamasu nie były atakowane.

W oświadczeniu przekazanym za pośrednictwem internetowego komunikatora WhatsApp, dowództwo izraelskie poinformowało, że "dwie rakiety wystrzelone ze Strefy Gazy zostały przechwycone przez system antyrakietowy Żelazna Kopuła".

Izrael - Polska: Przewidywany skład. Brzęczek postawi na Krychowiaka?

Według źródeł w palestyńskich służbach bezpieczeństwa ataki izraelskie były wymierzone w dwa obiekty Hamasu w północnej, gęsto zaludnionej, części Strefy. Miały one spotkać się z ripostą.

Ostatnią falę wymiany wzajemnych ataków spowodował precyzyjny nalot lotnictwa izraelskiego z ub. wtorku, w rezultacie którego zginął jeden z dowódców Islamskiego Dżihadu Abu Al-Atta oraz jego żona. Izrael oskarżał go o dokonanie i planowanie szeregu aktów terrorystycznych.

Izrael - Polska: Mecz Polaków pod znakiem ostrzałów?

Wydarzenia w tym regionie spowodowały, że trzeba było rozważyć przeniesienie spotkania do innego miasta lub nawet jego odwołanie. Ostatecznie jednak gospodarze zapewnili, że podróżujący do Izraela piłkarze i kibice będą bezpieczni.

Izrael - Polska na żywo. TRANSMISJA TV i online. Gdzie obejrzeć? [GODZINA]

- Z własnego doświadczenia przekazywałem zawodnikom, że wygląda to trochę inaczej niż w przekazach medialnych. To dawało mi pewien spokój - powiedział selekcjoner biało-czerwonych Jerzy Brzęczek.

- To będzie sprawdzian charakteru drużyny. Bez względu na to, jaka jest sytuacja, jaki jest mecz, trzeba dawać z siebie wszystko. To bardzo ważny etap dla naszego zespołu - zaznaczył trener.

Izrael - Polska NA ŻYWO

Mecz Izrael - Polska na żywo będzie można śledzić online na sport.radiozet.pl. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.45 polskiego czasu (21.45 lokalnego).

RadioZET.pl/PAP