UEFA nie godzi się na zmianę terminu meczu Izrael - Polska

13.11.2019 11:26
UEFA nie godzi się na zmianę terminu meczu Izrael - Polska
fot. PAP

UEFA odrzuciła możliwość przeniesienia spotkania eliminacji Euro 2020 Izrael - Polska na inny termin - informują izraelskie media. Impas trwa, ale jeszcze w środę powinna zapaść ostateczna decyzja.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ostatnie mecze eliminacji mistrzostw Europy 2020 zaplanowano na 19 listopada, a 11 dni później odbędzie się losowanie grup. W międzyczasie piłkarzy czekają jeszcze spotkania ligowe, co sprawia, że UEFA nie ma żadnej możliwości, by przenieść mecz drużyny narodowej na inny termin. Mecz Izrael - Polska z pewnością zostanie rozegrany 16 listopada. Nie wiadomo tylko gdzie.

"Jeśli zajdzie konieczność przeniesienia meczu, jego areną będzie stadion Sammy Ofer w Hajfie lub obiekt innym kraju" - czytamy w gazecie "Haaretz". Wciąż możliwy jest również pierwotny plan, a zatem gra w Jerozolimie.

Gdzie odbędzie się mecz Izrael - Polska?

UEFA już wielokrotnie przenosiła spotkania z jednego kraju do drugiego. Czynnikiem dobrze wpływającym na taką ewentualność jest sytuacja biało-czerwonych, którzy mają już zapewniony awans na Euro 2020, a zatem zmiana miejsca byłaby większym kłopotem dla gospodarzy. Mówi się o Malcie, Cyprze i Grecji.

W Izraelu od wtorku trwa ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy. W niektórych częściach kraju zamknięto szkoły i urzędu, odwołano także imprezy sportowe.

RadioZEt.pl/Onet