Izrael – Polska: Sędzia chciał przerwać mecz. Błyskawiczna reakcja Kamila Glika

17.11.2019 11:46
Izrael - Polska: Sędzia chciał przerwać mecz, reakcja Glika

W końcówce meczu Izrael – Polska doszło do kuriozalnej sytuacji, gdzie kibic wbiegł na murawę. Jeden z goniących ich ochroniarzy wpadł na Tomasza Kędziorę. Gdyby nie szybka reakcja Kamila Glika i Jakuba Kwiatkowskiego, mecz zostałby przerwany.

W doliczonym czasie gry drugiej połowy, Polacy prowadząc 2:1 z Izraelem bronili wyniku. Nagle na murawie znalazł się jeden z kibiców. W pogoń za fanem ruszyli ochroniarze. W pewnym momencie jeden z nich staranował Tomasza Kędziorę, który długo nie podnosił się z boiska.

W pierwszej chwili sędzia był przekonany, że to kibic był odpowiedzialny za powalenie piłkarza, dlatego chciał przerwać mecz. Arbiter podbiegł do linii bocznej, aby porozmawiać z organizatorem. Do dyskusji natychmiast włączyli się Izraelczycy, ale również Kamil Glik i menedżer reprezentacji Polski, Jakub Kwiatkowski.

Izrael - Polska: Skandal w meczu. Ochroniarz wbiegł w polskiego piłkarza [WIDEO]

- Sędzia chciał przerwać mecz, bo myślał, że w Tomka Kędziorę wpadł kibic, ale my zapewniliśmy go, że to był ochroniarz i poprosiliśmy o kontynuowanie gry – powiedział po meczu Glik w wywiadzie dla TVP.

Poza samą postawą sędziego, dobrą postawą wykazali się Polacy, którzy mogli wykorzystać sytuację.

Robert Lewandowski skomentował decyzję Brzęczka o posadzeniu na ławce rezerwowych

- Brawa należą się nie tylko dla arbitra, który wykazał się dużą przytomnością umysłu, odpowiedzialnością i wyobraźnią, lecz także dla kierownictwa i piłkarzy reprezentacji Polski, którzy nawet nie próbowali wykorzystać tej sytuacji jako pretekstu do eskalowania problemu dla uzyskania dodatkowych korzyści przy tak zwanym zielonym stoliku UEFA – napisał w felietonie Rafał Rostkowski, były międzynarodowy arbiter FIFA.

W ostatnim meczu eliminacji do Euro 2020 biało-czerwoni we wtorek zagrają ze Słowenią na PGE Narodowym.