Izrael - Polska: Media ostrzegały o ataku na meczu. Wiadomość została skasowana

16.11.2019 17:10
Izrael - Polska atak rakietowy na meczu?
fot. PAP/EPA

Organizacja Palestyński Islamski Dżihad miała ostrzec, że wystrzeli rakiety w trakcie meczu Izrael – Polska rozgrywanego w Jerozolimie – poinformował „Jerusalem Post”. Po kilkudziesięciu minutach wiadomość została skasowana ze strony, jak i z mediów społecznościowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Reprezentacja Polski przebywa w Izraelu, gdzie w sobotę w Jerozolimie rozegra mecz w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2020. Spotkanie zaplanowano na sobotę o godzinie 20:45. Palestyński Islamski Dżihad zapowiedział, że celem będzie „zakłócenie piłkarskiego meczu”. Po kilku chwilach wiadomość z "Jerusalem Post" została skasowana.

Izrael - Polska na żywo. TRANSMISJA TV i online. Gdzie obejrzeć? [GODZINA]

Fala przemocy na granicy Izraela i Strefy Gazy rozgorzała we wtorek, gdy w precyzyjnym ataku lotniczym sił izraelskich zginął jeden z czołowych dowódców Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu Baha Abu Al-Atta. Wywołało to najcięższe walki z bojownikami ze Strefy Gazy od maja br. - podkreśla agencja Associated Press.

Izrael - Polska: Mecz NA ŻYWO

Celem izraelskich nalotów są pozycje bojowników Islamskiego Dżihadu. Z kolei w stronę Izraela z palestyńskiej enklawy ta organizacja zbrojna wystrzeliła w ostatnich dwóch dniach od 360 do 400 rakiet. Większość z nich została przechwycona i zniszczona przez izraelski system obrony przeciwrakietowej Żelazna Kopuła. W wyniku ostrzału w Izraelu rannych zostało co najmniej 60 osób.

RadioZET.pl/jpost.com, PAP