Zamknij

Zapadła ostateczna decyzja w sprawie meczu Izrael - Polska

13.11.2019 12:36
Zapadła ostateczna decyzja ws. meczu Izrael - Polska
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Mecz Izrael - Polska w eliminacjach Euro 2020 odbędzie się zgodnie z planem 16 listopada w Jerozolimie - informuje Polski Związek Piłki Nożnej. Wcześniej istniała obawa, że spotkanie zostanie odwołanie lub przeniesione.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"PZPN informuje, że reprezentacja Polski zgodnie z wcześniejszym programem wyleci w piątek, 15 listopada 2019 roku do Izraela i rozegra tam zaplanowane w terminarzu UEFA spotkanie eliminacji mistrzostw Europy" - głosi komunikat.

Izrael - Polska: Arkadiusz Milik opuszcza zgrupowanie

Decyzję podjęto po rozmowach z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP, ambasadą Polski w Izraelu, federacją piłkarską Izraela oraz przedstawicielami UEFA.

"Nasi rozmówcy i partnerzy organizujący te rozgrywki zapewnili nas o wykluczeniu ryzyka i gwarancjach bezpieczeństwa podróży i pobytu reprezentacji Polski oraz grupy ok. 2000 polskich kibiców, wybierających się do Izraela. Jednocześnie gospodarze meczu zaapelowali do polskich kibiców o odpowiedzialność, dyscyplinę i bezwzględne zastosowanie się do przepisów prawnych obowiązujących na terenie państwa Izrael.

Polski Związek Piłki Nożnej zastrzega sobie prawo podjęcia stosownych i stanowczych działań w sytuacji, kiedy w związku z meczem Izrael – Polska będzie zagrożone bezpieczeństwo polskich piłkarzy i kibiców" - czytamy.

Reprezentacja Polski na dwie kolejki przed zakończeniem eliminacji zapewniła już sobie awans na Euro 2020. Po sobotnim meczu z Izraelem biało-czerwonych czeka jeszcze starcie ze Słowenią w Warszawie.

RadioZET.pl/PZPN