Zamknij

Izrael - Polska: Krzysztof Piątek zdradził, czy zaprezentuje swoją "cieszynkę"

16.11.2019 18:30
Krzysztof Piątek zdradzil, czy wykona cieszynkę
fot. Konrad Paprocki/REPORTER/EastNews

- Jeśli strzelę gola w Jerozolimie, zrezygnuję ze swojej "cieszynki" - wyznał Krzysztof Piątek w rozmowie z Jackiem Kurowskim w programie "Oko w oko" na antenie TVP Sport. Napastnik Milanu wyjaśnił swoją decyzję.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W czerwcowym spotkaniu eliminacji Euro 2020 w Warszawie z Izraelem to właśnie Piątek otworzył worek z bramkami. Kibice byli jednak zdziwieni, że snajper biało-czerwonych nie zaprezentował swojej charakterystycznej "cieszynki" - nie było więc ułożenia palców w kształt rewolwerów i udawanego strzelania.

Temat powrócił przed rewanżowym starciem z Izraelem, tym razem na jego terenie. - Dużo się dzieje w tym Izraelu, w ostatnich dniach w okolicach Tel Awiwu spadło kilka rakiet. Szanuję każdy kraj, a mój gest mógłby tam kogoś urazić i zostać źle odebrany. Jak raz nie wykonam swojej "cieszynki", to nic się nie stanie - rozwiał wątpliwości.

Przed kilkoma dniami media informowały, że Krzysztof Piątek opatentował swoją słynną "cieszynkę".

Izrael - Polska: Mecz odbędzie się zgodni z planem

Sytuacja w Izraelu jest napięta po atakach rakietowych z ostatnich dni. Do środy nie było wiadomo, czy mecz z Polską dojdzie do skutku i gdzie się odbędzie. Ostatecznie PZPN przy współpracy z UEFA, MSZ RP i izraelską federacją podjęły decyzję o rozegraniu spotkania zgodnie z planem.

Mecz Izrael - Polska na żywo na sport.radiozet.pl w sobotę 16 listopada o godz. 20:45.

RadioZET.pl/TVP Sport