Zamknij

Iza Koprowiak walczy z COVID-19. Dziennikarka "PS" ostrzega młodych ludzi

Krzysztof Sobczak
19.10.2020 20:07
Iza Koprowiak walczy z COVID-19
fot. Iza Koprowiak/Instagram

Iza Koprowiak, jedna z najlepszych dziennikarek sportowych w kraju, walczy z COVID-19 i nie jest to do końca wyrównana walka. Jej relacja jest poruszająca. "Ból pleców jak po brutalnym skopaniu (...) Płakałam z przerażenia" - pisze 35-latka i przestrzega młodych, że także oni nie są wolni od pandemii koronawirusa.

Iza Koprowiak to czołowa dziennikarka sportowca w Polsce, autorka cyklu wywiadów z piłkarzami "Chwila z..." publikowanych w "Przeglądzie Sportowym". Od dwóch tygodni walczy ze skutkami COVID-19 i jest żywym dowodem na to, że choroba może mieć ostry przebieg nie tylko u osób starszych, ale także u młodych, w sile wieku, a zakażenie koronawirusem nie jest równoznaczne ze zwykłą grypą.

"13. dzień walczę z koronawirusem. Dwa tygodnie temu sądziłam, że jeśli zachoruję, to przejdę to lekko, pewnie bezobjawowo, bo przecież jestem młoda, silna. A tu niespodzianka - po raz pierwszy w życiu płakałam z przerażenia, kiedy nie mogłam złapać oddechu" - pisze Koprowiak w mediach społecznościowych.

Iza Koprowiak ma koronawirusa. Jakie miała objawy?

W dalszej części dziennikarka niezwykle obrazowo i emocjonalnie opisuje przebieg choroby i objawy, jakie towarzyszyły zakażeniu wirusem SARS-CoV-2.

"Na początek ból pleców, jak po brutalnym skopaniu. Kolejne: zawroty i ból głowy, jakby ktoś włożył ją w imadło i miażdżył coraz mocniej. Ból w klatce piersiowej – tego wcześniej nie znałam. Jakby wbijano mi w płuca, nerki, serce (cholera wie, w co dokładnie) igły, coraz mocniej, coraz głębiej. W sobotę tracę węch i smak – do dziś nie czuję nawet lakieru do paznokci" - wyjaśnia.

"Z każdym dniem większe przerażenie, bo zamiast poprawy, oddech staje się dużym, świadomym wysiłkiem, mam wrażenie, że zaraz i na ten wysiłek zabraknie mi sił. Najpierw płakałam (nie pomaga), potem szukałam w necie, kiedy jest moment, w którym trzeba wzywać karetkę" - dodaje i przyznaje, że w przetrwaniu tego trudnego czasu pomógł jej piłkarz Legii Warszawa Paweł Wszołek, który czuł się podobnie.

Iza Koprowiak apeluje do młodych ws. koronawirusa

Iza Koprowiak wykorzystała okazję, by zaapelować do młodych ludzi, którzy często dość lekceważąco podchodzą do obostrzeń czy samej pandemii. Wydaje im się, że skoro są młodzi, to nawet jak zachorują, nie muszą się obawiać. Nic bardziej mylnego.

"Proszę Was, nie lekceważcie Covidu, nie myślcie, że młodość go powstrzyma (może moje 35 lat to już nie taka młodość, ale starość też nie:)). Ja wiem, że rozkłada na łopatki, przydusza, przygniata do łóżka. Wciąż nie mam siły, by wstać, coś obejrzeć, poczytać, głowa i klatka nadal bardzo bolą" - pisze dziennikarka.

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek poinformowało o 7482 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i zgonie 41 osób, z których pięć nie miało chorób współistniejących. Łącznie na COVID-19 w Polsce zachorowało 183 248 osób, zmarło 3 614.

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/Instagram/Twitter