Były kapitan Legii Warszawa się poddał: "Kończę karierę"

Krzysztof Sobczak
21.02.2017 18:29
Ivica Vrdoljak
fot. EastNews

„Ze względów zdrowotnych kończę karierę sportową” - poinformował na swoim oficjalnym profilu w serwisie społecznościowym Instagram Ivica Vrdoljak, który rozstał się z ostatnim klubem, Wisłą Płock, na początku 2017 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Tego nie planowałem, ale się po prostu stało... Dziś kończę oficjalnie swoją piłkarską karierę. Dziękuje wszystkim w Wiśle Płock, którzy dali mi jeszcze jedną szanse na powrót na boisko, bardzo żałuje tego, że wam nie mogłem pomóc na boisku, ale dlatego waszego wsparcia nie zapomnie nigdy... Nie będę dalej pisać, trzeba się nastawić i patrzeć do przodu, bo życie jest i po zakończeniu karierę piłkarskiej, byłem walczakiem na boisku będę i po za nim... - napisał 33-letni Chorwat.

Karierę sportową rozpoczął w Vojvodinie Nowy Sad, jako 15-letni zawodnik trafił do NK Zagrzeb. W Polsce pojawił się w 2010 roku i podpisał kontrakt z Legią Warszawa, z którą związany był przez sześć lat.

Zobacz także

Ze stołecznym zespołem zdobył dwa tytuły mistrza Polski oraz cztery Puchary Polski. Wystąpił w 128 pojedynkach ekstraklasy, strzelił 20 goli. Miał nawet okazję sprawować funkcję kapitana klubu z ul. Łazienkowskiej.

Od 21 miesięcy nie grał, ostatni raz wystąpił na murawie w maju 2015 roku. 31 sierpnia 2016 roku rozstał się za porozumieniem stron z mistrzem Polski, a w połowie września podpisał kontrakt z Wisłą Płock.

W zespole Marcina Kaczmarka, 33-letni pomocnik z Chorwacji miał dokończyć leczenie kontuzji i wrócić na murawę. Płocki klub dołożył wszelkich starań, za co piłkarz w swoim pożegnalnym wpisie podziękował włodarzom płockiego klubu. Kontrakt miał obowiązywać do końca sezonu 2016/2017, w przypadku odniesienia kolejnej kontuzji, mógł zostać rozwiązany wcześniej.

Przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego do rundy wiosennej, trener Wisły Marcin Kaczmarek powiedział, że nie widzi miejsca dla Vrdoljaka w płockiej drużynie, ponieważ zawodnik nie zagrał w zespole ani jednej minuty i nadal nie był przygotowany do występów na murawie.

We wtorek 21 lutego 2017 Ivica Vrdoljak poinformował o zakończeniu kariery, nie zdradził jakie są jego dalsze plany zawodowe.

RadioZET.pl/PAP/KS