Zamknij

16-letni piłkarz rażony piorunem podczas treningu. Trafił do szpitala

05.07.2020 19:38
Ivan Zaborovsky
fot. Znamya Truda FC/Twitter

Ivan Zaborovsky, 16-letni piłkarz młodzieżowej drużyny trzecioligowego rosyjskiego klubu Znamia Truda Oriechowo-Zujewo walczy w sobotę trafił do szpitala po tym, jak podczas treningu został rażony piorunem.

Z relacji zamieszczonej na twitterowym profilu najstarszego rosyjskiego klubu wynika, że burza zaskoczyła piłkarzy. Dyrektor generalny Igor Majorow przekazał, że w takich przypadkach drużyna trenuje w hali, jednak tym razem nie zdążyła się schronić. Niestety w trakcie zajęć w Ivana Zaborovsky'ego uderzył piorun. W wyniku zdarzenia nastolatek stracił przytomność i był reanimowany na boisku.

- Wszystko działało się bardzo szybko i profesjonalnie. Karetka przyjechała na stadion w ok. osiem minut od zgłoszenia. Młody piłkarz upadł na ziemię i przestał oddychać. Na boisku udzielono mu pomocy i zanim został przetransportowany do szpitala, odzyskał przytomność - tłumaczył Majorow.

Ivan Zaborovsky walczy o życie

16-latek trafił na oddział intensywnej opieki medycznej i tam walczy o życie. - Mamy nadzieję, że najgorsze go ominie - dodał dyrektor Znamii.

RadioZET.pl/Twitter/Sportowe Fakty