Były reprezentant Chorwacji dostanie od lekarzy 100 tys. euro odszkodowania

Krzysztof Sobczak
31.03.2017 10:00
Ivan Klasnić
fot. CEN/EastNews

Były piłkarz reprezentacji Chorwacji Ivan Klasnić dostanie 100 tysięcy euro odszkodowania od lekarzy, którzy zdaniem sądu powinni byli wykryć wcześniej u niego wadę nerki. Ich błąd spowodował, że 37-letniemu dziś sportowcowi dwukrotnie przeszczepiono narząd.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sprawa dotyczy okresu, w którym Klasnić był piłkarzem Werderu Brema. Klubowi lekarze Goetz Dimanski i Manju Guha powinni byli wykryć i odpowiednio leczyć problemy piłkarza z nerkami. Teraz będą musieli także pokryć koszty przyszłego leczenia, które będzie skutkiem ich pomyłki. Wyrok nie jest prawomocny.

Zobacz także

Klasnić pierwszą nerkę otrzymał od mamy na początku 2007 roku, ale jego organizm odrzucił narząd. Kilka miesięcy później dawcą był jego ojciec, ale z czasem znów pojawiły się komplikacje, dlatego od 2016 roku Chorwat ponownie znalazł się na liście osób oczekujących na przeszczep.

Klasnić grał także m.in. w St. Pauli, Nantes, Bolton Wanderers i FSV Mainz. Z Werderem wywalczył w sezonie 2003/04 mistrzostwo i Puchar Niemiec. W drużynie narodowej rozegrał 41 meczów i zdobył 12 bramek.

RadioZET.pl/PAP/KS