Zamknij

Ireneusz Mamrot zwolniony z Arki Gdynia

16.12.2020 19:24
Ireneusz Mamrot
fot. Piotr Matusewicz/East News

Ireneusz Mamrot został zwolniony z Arki Gdynia. Kontrakt szkoleniowca z klubem 1. ligi obowiązywał do 30 czerwca 2021 roku, ale w środę umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

  • Ireneusz Mamrot przestał być trenerem Arki Gdynia;
  • Kontrakt, który obowiązywał do czerwca 2021 roku, rozwiązano za porozumieniem stron;
  • Kandydatami do objęcia Arki Gdynia są Dariusz Marzec i Mariusz Rumak.

Ireneusz Mamrot przejął Arkę Gdynia w pierwszej połowie maja tego roku. Mimo że do zakończenia sezonu Ekstraklasy pozostało 11 kolejek, finalnie trener nie zdołał uchronić klubu przed degradacją.

Po spadnięciu do 1. ligi, w klubie zaszły spore zmiany, a sama drużyna przeszła przebudowę. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo zawodnicy od początku prezentowali bardzo dobrą formę. Żółto-niebiescy wygrali pięć kolejnych meczów, w tym 5:0 w Polkowicach, gdzie w rozgrywkach Pucharu Polski zwyciężyli z Górnikiem.

Ireneusz Mamrot zwolniony z Arki Gdynia

Na tym zakończyła się dobra passa. Po przegranym spotkaniu z GKS Tychy 0:2, podopieczni Mamrota grali w kratkę. Raz zdarzały im się udane mecze, a raz grali przeciętnie.

W 17 meczach 1. ligi Arka zdobyła 29 punktów, gdzie triumfowała w ośmiu spotkaniach. Zanotowała pięć remisów oraz cztery porażki, co daje im piąte miejsce w tabeli. Gdynianie tracą trzy "oczka" do drugiego ŁKS-u Łódź, który ma jedno zaległe spotkanie.

Według nieoficjalnych informacji najpoważniejszymi kandydatami do przejęcia gdynian są Dariusz Marzec, który ostatnio wprowadził do ekstraklasy Stal Mielec i Mariusz Rumak. Ten drugi przymierzany jest także do Podbeskidzia Bielsko-Biała, które we wtorek rozstało się z Krzysztofem Brede.

RadioZET.pl/