Zamknij

Mundial jako lek na problemy imigrantów? Absurdalne słowa szefa FIFA

26.01.2022 21:46
Gianni Infantino
fot. KURT SCHORRER/AFP/East News

Gianni Infantino po raz kolejny wywołał burzę w mediach. Szef FIFA argumentował, czemu mundial co dwa lata to dobre rozwiązanie. Podał absurdalny powód, który rozwścieczył wiele osób.

Gianni Infantino był obecny podczas forum Rady Europy. Szef FIFA wygłosił przemówienie, w którym podał, dlaczego mundial rozgrywany w formule dwuletniej powinien się odbyć. Kontrowersyjna wypowiedź wywołała burzę wśród komentatorów.

Podczas swojego wystąpienia dyskutował na temat potrzeb, jakie niesie ze sobą obecny futbol. - Ten temat nie dotyczy tego, czy chcemy mistrzostw świata co dwa lata, ale tego, co chcemy zrobić dla przyszłości futbolu. Jeśli myślimy o reszcie świata, to musimy pomyśleć o tym, co niesie za sobą piłka nożna. Futbol to szansa, nadzieja, rywalizacja reprezentacji narodowych - mówił.

Absurdalna wypowiedź Infantino 

Zdaniem Szwajcara organizacja mistrzostw świata co dwa lata może rozwiązać problem uchodźców z krajów afrykańskich. - Musimy znaleźć sposób na włączenie do rozgrywek całego świata, by dać nadzieję Afrykanom. Żeby nie musieli więcej przemierzać Morza Śródziemnego w poszukiwaniu lepszego życia i - co bardziej prawdopodobne - narażać się na śmierć w wodzie. Oni potrzebują godnego życia - dodał.

51-latek kompletnie zszokował obecnych na sali. Wypowiedź Infantino już odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Pomysł szwajcarskiego działacza jawnie skrytykował Ronan Evain, dyrektor stowarzyszenia Football Supporters Europe. "Jak nisko można upaść, Infantino? Instrumentalizacja śmierci na Morzu Śródziemnym, by sprzedać swój megalomański plan? Brak słów" - grzmiał na Twitterze.

RadioZET.pl