Zamknij

Ilija Jurković skazany. Był wielką nadzieją piłki nożnej

15.07.2021 18:17
Ilija Jurković skazany. Był wielką nadzieją piłki nożnej
fot. JOSE MANUEL VIDAL/AFP/East News

Ilija Jurković został okrzyknięty olbrzymią nadzieją szwedzkiej piłki nożnej. Niestety, 24-latek wpadł w złe towarzystwo i ostatnio został skazany na jedenaście lat pozbawienia wolności za kierowanie grupą przestępczą.

Ilija Jurković przez wielu ekspertów był uważany za wielki talent szwedzkiego futbolu. Swoją przygodę z piłką nożną zaczął w szkółce AIK Solna. Dzięki dobrej grze i wyróżnianiu się na tle kolegów, w szybkim tempie pokonywał kolejne szczebelki na poziomie młodzieżowym, otrzymując kilka powołań do reprezentacji Szwecji do lat 17.

Po przeniesieniu się do innego szwedzkiego zespołu - Vasalunds IF zaczęły się problemy Jurkovicia. Zawodnik doznał poważnej kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych, co zmusiło go do przedwczesnego zakończenia kariery w wieku 19 lat. Od tego momentu były piłkarz zszedł na złą drogę.

Mimo że już w czasie swojej przygody z piłką nożną Szwed sprawiał problemy wychowawcze, starał się skupiać na sporcie. Po zawieszeniu butów na kołku Jurković zaczął spędzać więcej czasu z kolegami z dzieciństwa, co skończyło się...więzieniem.

Ilija Jurković trafił do więzienia. Był wielką nadzieją szwedzkiego futbolu

Jak poinformował "Aftonbladet" były zawodnik został skazany na jedenaście lat pozbawienia wolności za kierowanie grupą przestępczą. Media od 2020 roku śledziły losy sportowca. W zeszłym roku szwedzki gracz został oskarżony o zlecenie i dokonanie zabójstwa, rozboje i handel narkotykami.

W czasie rozpraw sądowych Ilija Jurković wykazywał skruchę i podkreślał, że żałuje decyzji o porzuceniu futbolu. Teraz były zawodnik ogląda swoich kolegów z boiska w telewizji.

- Oglądasz telewizję i widzisz starych kolegów z zespołu, a sam jesteś w więzieniu. A w telewizorze widzę ludzi, których spotkałem i dobrze się z nimi bawiłem. Cieszę się z ich sukcesów. Czasem nawet motywowałem i wspierałem ich na Instagramie - zaznaczał.
RadioZET.pl