Wiemy, ile Ronaldo zarabia na jednej reklamie! Gigantyczna kwota

Andreas Nicolaides
11.05.2017 22:28
Cristiano Ronaldo
fot. PAP

Ile Cristiano Ronaldo zarabia na jednej reklamie? Taką informację ujawnili autorzy książki "Football Leaks: The Dirty Business of Football". Kwota, jaką podali, wydaje się być wręcz niewyobrażalna.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Football Leaks zasłynęli z publikowania poufnych informacji zawartych w kontraktach piłkarzy czy wiadomości dotyczących piłkarskich transferów. Często pokazywali nawet zdjęcia kontraktów, do których dostęp mają nieliczni. Wieli kibiców zastanawia się, skąd mają dostęp do takich informacji. To wciąż owiane jest jednak tajemnicą.

W swojej książce poruszyli m.in. temat zarobków Cristiano Ronaldo na kontraktach reklamowych. Dowiadujemy się, że w jednym z przypadków za 4,5 godziny pracy Portugalczyk miał zgarnąć ponad milion euro. W tym czasie pozował do zdjęć i podpisywał koszulki. Oprócz tego wrzucił dwa wpisy na swoje portale społecznościowe. Warto zaznaczyć też, że firma, która zapłaciła za wizerunek piłkarza, mogła używać go tylko na Bliskim Wschodzi i w Afryce.

Jeśli zaokrąglimy powyższe dane, to średnio wyjdzie nam, że stawka godzinowa Cristiano wynosi... 250 tysięcy euro, czyli ponad milion złotych!

RadioZET.pl/AN