Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Iker Casillas wznowił treningi. Hiszpan wraca na boisko po zawale serca

01.07.2019 15:14
sport

Iker Casillas, który dwa miesiące temu miał atak serca, zaczął przygotowywać się do sezonu 2019/20. Bramkarz FC Porto tym samym zaprzeczył wszelkim plotkom sugerującym, że zakończył karierę.

Iker Casillas fot. FRANCISCO LEONG/AFP/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Iker Casillas miał zawał serca na jednym z treningów na początku maja. Na szczęście Hiszpan szybko został przetransportowany do szpitala, gdzie lekarze opanowali sytuację. 38-latek opuścił placówkę po kilku dniach i zapowiedział, że czeka go dłuższa przerwa w grze.

ZOBACZ TAKŻE: Pierwsza pomoc w zawale – liczy się każda minuta!

Jakiś czas temu mówiono, że bramkarz FC Porto będzie pauzował nawet kilka miesięcy. Niemniej jednak niektóre źródła donosiły, że Casillas nie stanie już między słupkami, lecz otrzyma inną rolę w portugalskim klubie. Po dwóch miesiącach 38-latek wysłał wyraźny sygnał, że wraca do gry.

„Powrót do pracy, pierwszy dzień” – napisał w mediach społecznościowych, załączając zdjęcie z kolegami z drużyny, którzy jeszcze byli w cywilnych ubraniach.

Iker Casillas: Sukcesy

Iker Casillas to legenda futbolu. Większość swojej kariery spędził w Realu Madryt, w którym występował w latach 1999-2015. W barwach Królewskich pięciokrotnie sięgał po mistrzostwo Hiszpanii i trzykrotnie triumfował w Lidze Mistrzów. Z kolei w kadrze narodowej w 2010 roku zdobył mistrzostwo świata i dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Europy (2008 i 2012).

RadioZET.pl/polsatsport.pl, Twitter/MW

Oceń