Zamknij

Iker Casillas ogłosił start w wyborach na szefa Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej

17.02.2020 15:33
Iker Casillas ogłosił start w wyborach na szefa Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej
fot. AP/Associated Press/East News

Były reprezentacyjny bramkarz Hiszpanii Iker Casillas ogłosił w poniedziałek swoją kandydaturę w wyborach na przewodniczącego Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF). Głosowanie odbędzie się w marcu 2020 r.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Rywalem Ikera Casillasa w wyborach będzie aktualny przewodniczący RFEF Luis Rubiales. Szefuje on hiszpańskiej federacji piłkarskiej od maja 2018 r.

“Tak, będę kandydatem na stanowisko przewodniczącego RFEF podczas najbliższych wyborów. Wspólnie umieścimy naszą federację na najlepszym światowym poziomie: hiszpańskim” - napisał w poniedziałek na swoim koncie na Twitterze Iker Casillas.

Poniedziałkowe ogłoszenie kandydatury przez Casillasa jest potwierdzeniem spekulacji ukazujących się od połowy lutego w mediach.

Iker Casillas - sukcesy, kariera

Blisko 39-letni Casillas z reprezentacją Hiszpanii dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Europy, w 2008 r. i 2012 r., a także raz tytuł mistrza świata, w 2010 r. Pomiędzy 2008 a 2012 r. Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) uznawała go najlepszym bramkarzem świata.

W lipcu 2015 r. Casillas opuścił Real Madryt i rozpoczął występy w drużynie FC Porto. Przejście do portugalskiego klubu było pierwszą zmianą barw w karierze seniorskiej hiszpańskiego golkipera, który reprezentował madrycki klub przez 16 sezonów.

1 maja 2019 r. Casillas podczas jednego z treningów FC Porto dostał zawału serca. Po dwóch miesiącach władze portugalskiego klubu ogłosiły, że do czasu odzyskania pełni sił, hiszpański bramkarz zostanie włączony do sztabu szkoleniowego “Smoków”.

Sport nie jest jedynym zajęciem Ikera Casillasa. W ostatnich latach hiszpański bramkarz prowadził spółki działające m.in. w sektorze nieruchomości oraz w handlu.

RadioZET.pl/PAP