Zamknij

Piłkarze Korei Południowej ze złotem Igrzysk Azjatyckich. Unikną wojska

Maciej Walasek
02.09.2018 10:50
Piłkarze Korei Południowej ze złotem Igrzysk Azjatyckich. Unikną wojska
fot. PAP/EPA

Złoty medal zdobyty przez piłkarzy Korei Południowej w Igrzyskach Azjatyckich oznacza zwolnienie graczy mistrzowskiej ekipy z 21-miesięcznej służby wojskowej. Z tego przywileju skorzysta m.in. napastnik Tottenhamu Hotspur Son Heung-min.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Korea Płd. pokonała w finale igrzysk Japonię 2:1 po dogrywce (w regulaminowym czasie 0:0).

- Złoty medal to prezent i najlepszy dzień w mojej karierze. Walczyliśmy o złoto do końca, przez 120 minut. Jestem dumny z kolegów. Bardzo, bardzo dziękujemy kibicom za wielkie wsparcie - powiedział po sukcesie 26-letni napastnik Tottenhamu, który był kapitanem drużyny.

Zobacz także

21-miesięczna służba wojskowa jest w Korei Płd., ze względu na napięte relacje z północnym sąsiadem, obowiązkiem każdego mężczyzny. Państwo daje jednak możliwość zwolnienia z niej złotym medalistom Igrzysk Azjatyckich oraz tym sportowcom, którzy przywiozą jakikolwiek krążek z olimpiady letniej bądź zimowej.

Koreańczyk podziękował też angielskiemu klubowi za umożliwienie mu startu w Igrzyskach Azjatyckich.

- Dziękuję Tottenhamowi, bo normalnie taki wyjazd w trakcie sezonu byłby trudny do realizacji - dodał piłkarz, który po sukcesie otrzymał na Twitterze gratulacje od angielskiego zespołu.

Brązowy medal igrzysk wywalczyła drużyna Zjednoczonych Emiratów Arabskich, prowadzona przez byłego trenera Wisły Kraków i Legii Warszawa Macieja Skorżę. Pokonała Wietnam 4-3 po rzutach karnych. W regulaminowym czasie był remis 1:1.

RadioZET.pl/PAP/MW