Ibrahimovic w swoim stylu pożegnał się z Los Angeles Galaxy

14.11.2019 11:05
Zlatan Ibrahimovic
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Zlatan Ibrahimovic po dwóch latach odchodzi z Los Angeles Galaxy. Klub północnoamerykańskiej ligi MLS poinformował, że upływający z końcem roku kontrakt nie będzie przedłużony.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

38-letni napastnik przeszedł do Galaxy w marcu 2018 roku z Manchesteru United. W MLS w 53 meczach zdobył 52 bramki i miał 17 asyst.

Z Los Angeles pożegnał się w podobnym stylu, jak przywitał. Wówczas wykupił całostronicowe ogłoszenie w Los Angeles Times, teraz na twitterze napisał: 'Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem. Dziękuję LA Galaxy za przywrócenie do życia. Do kibiców - chcieliście Zlatana, dałem wam Zlatana. Historia trwa... Teraz znowu możecie oglądać baseball'.

Zlatan Ibrahimovic żegna się z Los Angeles Galaxy

Mimo skuteczności Ibrahimovica, najlepiej opłacanego gracza w MLS, drużyna Galaxy z nim w składzie nie odniosła sukcesów. W ubiegłym miesiącu przegrała ćwierćfinałową rywalizację play off z miejscowym rywalem Los Angeles FC.

Prezes Los Angeles Galaxy Chris Klein podkreślił, że decyzja o odejściu Ibrahimovica była obustronna. - Dziękujemy Zlatanowi za jego wkład z rozwój LA Galaxy i Major League Soccer. Jesteśmy wdzięczni za jego profesjonalizm, etykę pracy i pasję, za wpływ, jaki wywarł na społeczność Los Angeles i piłkę nożną w Ameryce Północnej - oświadczył Klein.

Przyszłość Ibrahimovica nie jest jasna. Spekuluje się, że może wrócić do Europy, a zainteresowany jego pozyskaniem miałby być m.in. AC Milan Krzysztofa Piątka. W klubie tym Szwed występował w latach 2010-2012. Ponadto grał w Malmoe FF, Ajaksie Amsterdam, Juventusie, Interze Mediolan, Barcelonie, Paris Saint-Germain i Manchesterze United. W latach 2001-2016 rozegrał w reprezentacji Szwecji 116 meczów, w których strzelił 62 bramki. Zrezygnował definitywnie z gry w drużynie narodowej po mistrzostwach Europy w 2016 roku.

RadioZET.pl/PAP/AN