Zamknij

Hugo Orlando Gatti zarażony koronawirusem. Legendarny bramkarz w szpitalu

25.03.2020 16:31
Hugo Orlando Gatti z koronawirusem
fot. Futbol News/Twitter

Hugo Orlando Gatti został zakażony koronawirusem. W momencie trafienia do szpitala legendarny argentyński bramkarz znajdował się w ciężkim stanie. Na szczęście po pewnym czasie jego stan zaczął się poprawiać.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Hugo Orlando Gatti został przetransportowany do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Jak informuje hiszpańska „Marca”, u 75-latka zdiagnozowano obustronne zapalenie płuc, a później koronawirusa. Na szczęście syn byłego bramkarza przekazał dobre wieści.

Koronawirus a płuca. Zobacz, co COVID-19 robi z płucami [Film]

- Dzwonili do mnie lekarze i przekazali, że tata dobrze reaguje na leczenie. Mam nadzieję, że jego stan wciąż będzie się poprawiał – relacjonował.

Hugo Orlando Gatti zapiał się w historii argentyńskiego futbolu, w którym jest rekordzistą pod względem liczby rozegranych meczów w lidze (765 razy). Grał w m.in. takich klubach jak River Plate i Boca Juniors. W swoim dorobku ma też 18 występów w narodowych barwach.

Zapalenie płuc u osób starszych: zagrożenia. Jak rozpoznać objawy?

Gatti, który w ostatnich latach często udzielał się w mediach wykazywał niechęć do Leo Messiego, którego krytykował. To on nazwał go „emerytem na boisku”.

Hiszpania jest krajem najbardziej dotkniętym koronawirusem w Europie, poza Włochami. Według oficjalnych danych, zmarło prawie 2,7 tys. osób, a zainfekowanych jest 40 tys.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/marca.com