Gwiazda kobiecego futbolu ostro odpowiedziała Zbigniewowi Bońkowi [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
01.06.2017 20:00
Hope Solo
fot. AP/EastNews

Mistrzyni świata i dwukrotna mistrzyni olimpijska w piłce nożnej Hope Solo w programie Erica Cantony w ostrych słowach odpowiedziała na niewybredny komentarz Zbigniewa Bońka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W marcu prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, w rozmowie na Twitterze z Januszem Piechocińskim, napisał: - Bez przesady, ja gdy z Piechocińskim rozmawiamy o piłce to nam baba niepotrzebna. Wpis był skierowany do dyrektor ds. komunikacji w ekstraklasie, Karoliny Hytrek-Prosieckiej, która włączyła się do internetowej dyskusji.

Zobacz także

Komentarz odbił się szerokim echem, a sprawa trafiła nawet do FARE, organizacji zajmującej się zwalczeniem rasizmu w Europie. Boniek tłumaczył, że był to jedynie żart. Teraz całą sprawę postanowiła skomentować również jedna z najpopularniejszych piłkarek na świecie, Hope Solo. Nie przybierała przy tym w słowach:

- Kilka tygodni temu, legendarny polski piłkarz, a obecnie oficjel UEFA, Zbi... P******ę to, nie mogę nawet wymówić jego nazwiska! - rozpoczęła krnąbrna bramkarka reprezentacji USA.

- Zbigniew Boniek powiedział: "Kiedy poruszamy temat futbolu, to dyskusja o wpływie kobiet na tę dyscyplinę jest zbędna". Cóż, Zbigniew, co powiesz na moją nogę w Twoich jajach? Czy to przydatny wpływ? Może jesteś zbyt dużym tchórzem, by przyjść i powiedzieć mi to w twarz? - komentowała Solo.

Zbigniew Boniek nie jest jedyną "ofiarą" Hope Solo. Dostało się także m.in. Lionelowi Messiemu i Neymarowi. Zresztą, sami zobaczcie, o czym jeszcze mówiła Amerykanka.

RadioZET.pl/sport.pl/Eurosport/KS