Bayern poza Pucharem Niemiec, drugoligowiec wyeliminował Bawarczyków

13.01.2021 23:28
Holstein Kiel - Bayern

Bayern Monachium przegrał z Holstein Kiel w 2. rundzie Pucharu Niemiec i odpadł z dalszej rywalizacji. O wyniku przesądził konkurs rzutów karnych.

• Bayern Monachium nie obroni Pucharu Niemiec w tegorocznych zmaganiach;
  • Bayern stracił zwycięstwo z rąk w ostatniej akcji meczu;
  • O awansie do 1/8 finału Pucharu Niemiec przesądziły rzuty karne.

Od pierwszych minut Bayern przeważał na boisku. W 14. minucie meczu wynik spotkania otworzył Serge Gnabry. Po główce Thomasa Muellera Gelios popełnił błąd i wypuścił piłkę z rąk. 25-latek skorzystał z „prezentu” i bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Powtórki pokazały, że Gnabry był na spalonym, ale na tym etapie Pucharu Niemiec nie było systemu VAR, dlatego sędzia nie zmienił decyzji.

W 36. minucie Mueller zmarnował kapitalną okazję, gdzie z kilku metrów nie trafił w światło bramki. To szybko zemściło się na Bayernie i po dwóch minutach Holstein przeprowadził kontratak, w wyniku którego Bartels znalazł się w sytuacji sam na sam z Neuerem i pokonał bramkarza. Po chwili do siatki trafił Lee, ale Koreańczyk znalazł się na pozycji spalonej.

Po zmianie stron Bayern natychmiast wyszedł na prowadzenie. W 49. minucie fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Sane. Po zdobyciu drugiej bramki Bayernowi zależało na zdobyciu trzeciego gola, który uspokoiłby grę. Jednak zespół Hansiego Flicka nie był w stanie podejść do bramki przeciwnika i stworzyć sobie odpowiedniej sytuacji.

Kiedy wydawało się, że Bayern wygra 2:1, w ostatnich sekundach gracze Holsteinu doprowadzili do remisu po Wahla, który uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce.

Bayern odpadł z Pucharu Niemiec, sensacyjna porażka Bawarczyków z drugoligowcem

Piłkarze obu drużyn musieli walczyć w dogrywce, która nie przyniosła rozstrzygnięcia, dlatego konieczne było przeprowadzenie rzutów karnych.

Serię „jedenastek” otworzył Robert Lewandowski, który pokonał Geliosa. Zawodnicy jednej i drugiej drużyny nie mylili się i byli w pełni skuteczni. Dopiero w szóstej serii Roca nie udźwignął presji, a jego strzał obronił Gelios. Chwilę później Bartels pokonał Neuera i przypieczętował awans Holsteinu Kiel do 1/8 finału Pucharu Niemiec.

Drugoligowa ekipa sprawiła ogromną sensację, eliminując najlepszy zespół Europy. To oznacza, że Bayern nie zdobędzie trzeciego Pucharu Niemiec z rzędu.