Walia blisko punktu w Rotterdamie. Udana końcówka Holandii

14.06.2022 22:34

Holandia - Walia: WYNIK meczu. W 4. kolejce Ligi Narodów, kończącej czerwcowe spotkania w tych rozgrywkach "Pomarańczowi" zmierzyli się ze "Smokami". Oranje chcieli utrzymać się na pozycji lidera grupy 4 dywizji A do wrześniowych pojedynków LN. Jakim wynikiem zakończyło się to spotkanie?

Memphis Depay

Holandia po 3. kolejce Ligi Narodów pozostała liderem grupy 4 dywizji A. Zawodnicy prowadzeni przez Louisa van Gaala zgubili punkty w meczu z Polską, remisując 2:2. Mimo wszystko wciąż byli niepokonani w tej edycji LN. Wcześniej ekipa Oranje pokonała Walię 2:1 i Belgię 4:1.

- Jestem bardzo dumny z mojego zespołu. Wytrwałość, duch i sposób, w jaki zagraliśmy w drugiej połowie. Chłopcy siedzieli w szatni, jakby przegrali, mimo że odrobili dwubramkową stratę. Dałem jasno do zrozumienia, że jestem z nich bardzo dumny. Co więcej, po raz pierwszy zmierzyliśmy się z drużyną, która broni się dziesięcioma zawodnikami. Był to więc zdecydowanie pouczający wieczór - mówił van Gaal po meczu z biało-czerwonymi.

Holandia - Walia: WYNIK meczu. Kto zwyciężył w Lidze Narodów?

Z kolei Walia znajdowała się na przeciwnym biegunie. Gareth Bale i spółka po trzech meczach w Lidze Narodów mieli jedynie punkt, który wywalczyli w ostatnim starciu przeciwko Belgom, gdzie zremisowali 1:1. Wcześniej dwukrotnie 1:2 przegrali z Polską i Holandią.

We wtorek podopieczni Roberta Page'a byli bliscy wywalczenia kolejnego "oczka". Po pierwszej połowie Holandia prowadziła 2:1 po golach Noa Langa i Cody'ego Gakpo oraz Brennana Johnsona dla gości. Taki rezultat utrzymał się aż do 92. minuty. Do wyrównania z rzutu karnego doprowadził Gareth Bale i wydawało się, że Wyspiarze wyjadą z Rotterdamu z cennym wynikiem Radość z punktu trwała jednak 120 sekund, gdy bramkę na 3:2 zdobył Memphis Depay.

Liga Narodów: Tabela "polskiej" grupy. Na którym miejscu biało-czerwoni?

Holandia utrzymała prowadzenie w grupie A4 i jest jedyną niepokonaną drużyną w tej stawce. Polska z dorobkiem czterech punktów plasuje się na 3. pozycji. Następne mecze pod koniec września.