Zamknij

Liga Narodów: Mecz Holandia - Polska w Amsterdamie

03.07.2020 14:05
Liga Narodów
fot. Konrad Paprocki/REPORTER/EastNews

Mecz Holandia - Polska w ramach drugiej edycji Ligi Narodów odbędzie się na Johan Cruyff Arenie w Amsterdamie - poinformował sekretarz Polskiego Związku Piłki Nożnej Maciej Sawicki. Na ten moment nie wiadomo, czy na spotkanie będą wpuszczeni kibice.

Mecz Holandia - Polska otworzy rywalizację w grupie 1 Dywizji A Ligi Narodów UEFA 2020/2021. Trzy dni później, także na wyjeździe, biało-czerwoni zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną. W stawce są jeszcze Włosi, z którymi podopieczni Jerzego Brzęczka zmierzą się w kraju 11 października.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że UEFA zdecydowała się przełożyć Euro 2020 na przyszły rok. Podobny los nie spotkał na szczęście Ligi Narodów, która rozpocznie się zgodnie z planem we wrześniu br. Wiele krajów, po 2-, 4-miesięcznej przerwie powróciło już do rywalizacji, a nowe przepisy oraz wprowadzony reżim sanitarny, a także malejąca w wielu miejscach liczba nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, sprawdzają się na tyle, by bez obaw móc powrócić także do rywalizacji międzynarodowej.

Mecz Holandia - Polska: Kiedy, gdzie?

"Mecz Ligi Narodów Holandia - Polska (4 września) odbędzie się w Amsterdamie (Johan Cruyff Arena). Na ten moment nie wiadomo, czy mecz się odbędzie z udziałem jakiejkolwiek liczby widzów na stadionie" - przekazał sekretarz PZPN Maciej Sawicki.

Spotkanie Holandia - Polska, podobnie jak zaplanowany na 7 września mecz Bośnia i Hercegowina - Polska, rozpocznie się o godz. 20:45.

Polska w Dywizji A Ligi Narodów UEFA

W pierwszej edycji Ligi Narodów UEFA reprezentacja Polski z dorobkiem dwóch punktów zajęła ostatnie miejsce - za Portugalią, która sięgnęła po trofeum, i Włochami - w grupie 3 i miała spaść do Dywizji B. To samo miało spotkać m.in. Niemców i wicemistrzów świata Chorwatów. UEFA zdecydowała jednak o poszerzeniu Dywizji A z 12 do 16 zespołów i tym samym wszystkie te ekipy zachowały miejsce w elicie.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl