Zamknij

Holandia - Polska: Piotr Zieliński nie wziął udziału w środowym treningu

02.09.2020 21:55
Piotr Zieliński
fot. Insidefoto/Sipa USA/East News

W środę piłkarze reprezentacji Polski wzięli udział w ostatnim treningu w Warszawie przed piątkowym meczem Ligi Narodów przeciwko kadrze Holandii. W zajęciach nie wziął udziału kontuzjowany Piotr Zieliński, który jednak, zdaniem rzecznika prasowego reprezentacji Jakuba Kwiatkowskiego, powinien być do dyspozycji Jerzego Brzęczka przed najbliższym meczem.

Piłkarze reprezentacji Polski po raz ostatni trenowali w Warszawie przed czwartkowym wylotem do Amsterdamu na mecz z Holandią w Lidze Narodów. W zajęciach nie uczestniczył lekko kontuzjowany Piotr Zieliński, ale powinien być gotowy do gry.

W popołudniowym treningu na stadionie Polonii wzięło udział 23 zawodników, łącznie z Jackiem Góralskim, który podróżował z Kazachstanu (występuje w Kajracie Ałmaty) i ostatni dotarł na zgrupowanie. Zabrakło jedynie Piotra Zielińskiego.

Holandia - Polska: Zieliński nie wziął udziału w ostatnim treningu

- Piotrek ma niegroźny uraz, lekko podkręcony staw skokowy. Został z fizjoterapeutą w hotelu. Nie było sensu ryzykować i przeciążać tej kostki. To nic poważnego. Powinien być gotowy do meczu z Holandią - powiedział PAP rzecznik prasowy reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Piłkarze i członkowie sztabu przeszli we wtorek rano pierwsze testy na koronawirusa, a w środę również Góralski (taki jest wymóg UEFA). Wszyscy mieli negatywny wynik, więc bez przeszkód mogą udać się w czwartek do Amsterdamu. Kolejne testy zostaną przeprowadzone w sobotę.

Zobacz także

Odlot z Okęcia jest planowany na godz. 11. Natomiast o 16.30 - na Johan Cruyff Arena w Amsterdamie - biało-czerwoni rozpoczną trening.

Początek meczu w piątek o godz. 20.45. Później kadra Brzęczka pozostanie jeszcze dwa dni w Amsterdamie, skąd bezpośrednio uda się do Bośni i Hercegowiny - spotkanie z tym zespołem w Lidze Narodów zaplanowano na 7 września w Zenicy.

Oprócz tych drużyn w grupie 1 najwyższej dywizji Ligi Narodów UEFA są też Włochy.

Reprezentacja Polski osłabiona przed wrześniowymi meczami

We wrześniowych meczach reprezentacji nie zagra m.in. Robert Lewandowski, który potrzebuje odpoczynku po udanym sezonie (m.in. triumf z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów). Pod jego nieobecność obowiązki kapitana przejmie Kamil Glik.

Kłopoty zdrowotne wyeliminowały Damiana Kądziora i Arkadiusza Recę.

Selekcjoner nie będzie mógł skorzystać także z występujących w amerykańsko-kanadyjskiej lidze MLS Adama Buksy i Przemysława Frankowskiego, którzy nie zostali zwolnieni na zgrupowanie przez swoje kluby.

Drużyna Brzęczka zagra w nowych strojach. Jak poinformował PZPN, model jest "klasyczny, wyrazisty, z godłem narodowym w centralnej części, nawiązujący stylem do niezapomnianych dla polskiej piłki lat 70. i 80.".

Polacy w pierwszej edycji Ligi Narodów (2018/19) spadli z Dywizji A, jednak dzięki reformie rozgrywek i poszerzeniu najwyższej dywizji z 12 do 16 drużyn utrzymali się w niej.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP