Zamknij

Falcao i Coentrao oskarżeni o oszustwa podatkowe w Hiszpanii

Krzysztof Sobczak
16.05.2017 15:45
AS Monaco
fot. PAP/EPA

Hiszpański fiskus oskarżył we wtorek kolumbijskiego piłkarza Radamela Falcao oraz Portugalczyka Fabio Coentrao o oszustwa podatkowe. Zarzuca się im ukrycie w rajach podatkowych łącznej kwoty 7 mln euro.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak ujawnił przedstawiciel urzędu podatkowego w Madrycie, obaj piłkarze podczas swojego pobytu w hiszpańskich klubach wyprowadzali znaczne środki do rajów podatkowych w Panamie oraz Irlandii.

Zobacz także

"Fabio Coentrao został oskarżony o spowodowanie strat hiszpańskiego skarbu państwa na kwotę 1,29 mln euro, natomiast Radamel Falcao – na 5,66 mln euro" - poinformował urząd podatkowy w Madrycie.

Według inspektorów skarbówki obaj piłkarze wciąż korzystają m.in. z zarejestrowanego w Irlandii towarzystwa Multisports&Image Management, z którym powiązany jest portugalski biznesmen Jorge Mendes. Na co dzień jest on agentem sportowym zarówno Falcao, jak i Coentrao.

W ostatnich miesiącach hiszpański fiskus o ukrywanie należnych skarbówce środków oskarżył też innego gracza, którym opiekuje się Mendes, portugalskiego obrońcę Ricardo Carvalho. Aktualny defensor chińskiego klubu Shanghai SIPG w latach 2010-2013 bronił barw Realu Madryt.

W grudniu ub. roku o oszustwa podatkowe hiszpański fiskus oskarżył również dwóch innych zawodników madryckiego Realu - Xabiego Alonso oraz Angela Di Marię.

29-letni Fabio Coentrao broni barw Realu Madryt od 2011 r. W sezonie 2015/16 był na wypożyczeniu w AS Monaco.

Z kolei występujący od 2013 r. w Monaco Radamel Falcao grał w lidze hiszpańskiej pomiędzy 2011 a 2013 r. broniąc barw Atletico Madryt.

RadioZET.pl/PAP/KS