Remis w hicie Hiszpania - Portugalia. Cristiano Ronaldo wszedł z ławki

02.06.2022 23:29

Hiszpania zremisowała na własnym stadionie z Portugalią 1:1 w spotkaniu 1. kolejki Ligi Narodów w grupie A2. Cristiano Ronaldo rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych i pojawił się na murawie na ostatnie pół godziny.

Hiszpania - Portugalia

Hiszpania i Portugalia są głównymi kandydatami do gry w turnieju finałowym Ligi Narodów UEFA z grupy 2 Dywizji A. Pierwsze derby Półwyspu Iberyjskiego odbyły się na Estadio Benito Villamarin w Sewilli.

Fernando Santos rozpoczął to spotkanie bez Cristiano Ronaldo, a o zdobywanie bramek mieli zadbać Otavio, Andre Silva oraz mistrz Włoch z Milanem Rafael Leao. Luis Enrique postawił na tercet Ferran Torres, Alvaro Morata i Pablo Sarabia. Dość szybko okazało się, że wybory hiszpańskiego selekcjonera były bardziej trafione.

LN 2022/2023: Hiszpania - Portugalia [WYNIK]

W 25. minucie Morata wykorzystał podanie Sarabii i otworzył wynik meczu. CR7 pojawił się na murawie na ostatnie pół godziny, a dziesięć minut później wszedł Ricardo Horta. To ten drugi został bohaterem Portugalii, trafiając na 1:1 w 82. minucie.

W drugim spotkaniu grupy A2 doszło do niespodzianki. Czechy, które awansowały do elity z niższej dywizji, pokonały na własnym terenie Szwajcarię 2:1. Gole zdobyli Jan Kuchta oraz Djibril Sow, który posłał piłkę do własnej siatki. Honorową bramkę dla rywali strzelił Noah Okafor.

Hiszpania - Portugalia 1:1

Bramki: Alvaro Morata (25') - Ricardo Horta (82')

Składy

• Hiszpania: Unai Simon - Cesar Azpilicueta, Diego Llorente, Pau Torres, Jordi Alba - Carlos Soler (Koke 62'), Sergio Busquets, Gavi (Marcos Llorente 81') - Ferran Torres (Dani Olmo 62'), Pablo Sarabia, Alvaro Morata (Raul De Tomas 70')
  • Portugalia: Diogo Costa - Raphael Guerreiro, Danilo Pereira, Pepe, Joao Cancelo - Bernardo Silva, Joao Moutinho (Ruben Neves 46'), Bruno Fernandes (Matheus Luiz 81') - Rafael Leao (Ricardo Horta 72'), Otavio (Cristiano Ronaldo 62'), Andre Silva (Goncalo Guedes 62')