Zamknij

Reprezentacja Niemiec tylko raz przegrała wyżej. Co z posadą Joachima Loewa?

18.11.2020 12:06
Joachim Loew
fot. AP/Associated Press/East News

We wtorek reprezentacja Niemiec przegrała na wyjeździe z Hiszpanią aż 0:6 w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów UEFA i tym samym osiągnęła swój drugi najgorszy rezultat w historii. Co z posadą selekcjonera Niemców, Joachima Loewa? Na ten temat wypowiedział się już dyrektor sportowy niemieckiej federacji piłkarskiej - Oliver Bierhoff.

Klęska niemieckiej drużyny w meczu Ligi Narodów z Hiszpanami w Sewilli nie zmieni pozycji selekcjonera Joachima Loewa - zapewnił dyrektor sportowy piłkarskiego związku DFB Oliver Bierhoff. Niemcy przegrali 0:6, ponosząc najwyższą porażkę od 1931 roku.

Stawką meczu w Sewilli było pierwsze miejsce w grupie i awans do turnieju finałowego Ligi Narodów. Gospodarze przez całe spotkanie mieli zdecydowaną przewagę i mogli wygrać jeszcze wyżej, gdyby nie kilka udanych interwencji Manuela Neuera. W całym spotkaniu Niemcy nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę Hiszpanów.

Zobacz także

Hiszpania - Niemcy: Co z posadą Joachima Loewa? Znamy oficjalne stanowisko

Bierhoff w telewizji ARD zapewnił, że Loew nadal cieszy się zaufaniem federacji i na pewno będzie prowadził drużynę narodową w przyszłorocznych mistrzostwach Europy.

- Ta porażka tego nie zmienia. Nadal mamy pełne zaufanie do Joachima Loewa. Nie ma co do tego wątpliwości. Trzeba myśleć długoterminowo i dokładnie analizować każdy mecz. W przyszłym roku chcemy być na szczycie Euro - powiedział dyrektor sportowy DFB.

Niemcy w ostatnich ośmiu meczach odnieśli tylko trzy zwycięstwa.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP