ME U21: Status quo zachowane. Niemcy i Hiszpanie znów zagrają o złoto

27.06.2019 22:56
Hiszpania - Francja U21

Reprezentacja Hiszpanii będzie rywalem Niemców w meczu o złoty medal piłkarskich mistrzostw Europy U21. W półfinale "La Roja" rozbiła Francję 4:1.

Tym samym będziemy mieli powtórkę finału sprzed dwóch lat. Na polskich boiskach triumfowali nasi zachodni sąsiedzi, którzy w decydującym boju ograli Hiszpanów 1:0.

Tegoroczny półfinał lepiej rozpoczęli "Trójkolorowi". W 16. minucie Junior Firpo odepchnął w polu karnym Reine-Adelaide'a i arbiter wskazał na "wapno". Jedenastkę na gola zamienił Jean-Philippe Mateta. Stracona bramka podrażniła podopiecznych Luisa de la Fuente, bo potem strzelali już tylko oni. Cztery razy.

Do wyrównania w 28. minucie doprowadził Marc Roca, a tuż przed przerwą, w 5. minucie doliczonego czasu gry, z rzutu karnego na 2:1 podwyższył Mikel Oyarzabal. Francuzi stracili gola do szatni, a kolejnego... tuż po wyjściu z niej. "Trójkolorowi" zgubili piłkę w środkowej strefie boiska, ta trafiła wreszcie do Daniego Olmo, który bez problemu skierował ją do siatki. Wynik na 4:1 ustalił w 66. minucie Borja Mayoral.

Hiszpania - Niemcy w finale ME U21

W finale Hiszpania zagra z broniącymi tytułu Niemcami, którzy pokonali Rumunię 4:2.

Wynik półfinału ME U21:

Hiszpania U21 - Francja U21

Bramki:  Marc Roca (28.), Mikel Oyarzabal (45.+5 - karny), Dani Olmo (47.), Borja Mayoral (66.) - Jean-Philippe Mateta (16. - karny)