Hiszpania - Belgia U21: "La Roja" uciekła spod topora, ważne zwycięstwo w ME U21

19.06.2019 20:34
Hiszpania - Belgia U21

Reprezentacja Hiszpanii rzutem na taśmę pokonała Belgię 2:1 w meczu grupy A i przedłużyła swoje szanse na awans do półfinału mistrzostwo Europy U21. Zwycięskiego gola w 89. minucie zdobył Pablo Fornals.

W drugim meczu grupy A ME U21 Polska zagra z Włochami. Obie drużyny wygrały swoje pierwsze spotkania - odpowiednio z Belgią 3:2 i z Hiszpanią 3:1.

Porażki w meczach otwarcia sprawiły, że zarówno "La Roja", jak i "Czerwone Diabły" musiały grać o pełną pulę, aby zachować nadzieje na półfinał turnieju. Długo wydawało się, że to się nie uda, padnie remis, a w efekcie obie ekipy stracą te szanse. Hiszpanów uratował rezerwowy Pablo Fornals.

Hiszpania U21 - Belgia U21. Wygrana "La Roja"

Wszystko rozpoczęło się doskonale dla wicemistrzów Europy w tej kategorii wiekowej, bo już w 7. minucie na listę strzelców wpisał się klubowy kolega Damiana Kądziora z Dinama Zagrzeb Daniel Olmo. Potem jednak Belgowie zamienili rzut rożny na gola i wyrównali na 1:1.

W przerwie Fornals zastąpił Carlosa Solera, który wcześniej zaliczył asystę, ale też zawalił przy trafieniu rywali. Pomocnik Villarreal w 89. minucie zapewnił swojej drużynie trzy punkty i sprawił, że mecz Polska - Hiszpania w ostatniej kolejce fazy grupowej może przesądzić nawet o 1. miejscu.