La Liga. FC Barcelona pozbędzie się piłkarza? Podobno Messi nalega

05.09.2017 15:03
sport

Czyżby szykował się transfer "last minute" w La Liga? Według doniesień tamtejszych mediów FC Barcelona próbuje pozbyć się Ardy Turana. Prawdopodobnym kierunkiem będzie Turcja, a konkretniej jego były klub Galatasaray Stambuł.

Barcelona fot. East News

O sprawie pisze dziennik "El Mundo Deportivo". Rozmowy są ponoć zaawansowane, a to dlatego, że okienko transferowe w Turcji zamyka się w piątek o godz. 23 - transfer jest więc możliwy, ale z jego ewentualną finalizacją przedstawiciele obydwu klubów powinni się pospieszyć.

30-letni pomocnik miałby trafić do Galatasaray na zasadzie rocznego wypożyczenia. Jego obecna umowa z wicemistrzem Hiszpanii wygasa dopiero w czerwcu 2020 roku.

Turan trafił do Barcelony dwa lata temu z Atletico Madryt za 40 mln euro. O ile w ekipie Diego Simeone należał do najlepszych (był jednym z architektów mistrzostwa z 2014 roku), o tyle w Katalonii z reguły zawodzi. Dlatego o jego odejściu mówi się od dawna.Według hiszpańskiego serwisu "Diario Gol", nawet Leo Messi (który jako legenda klubu ma dość silną pozycję) miał ponoć sugerować władzom klubu, żeby sprzedali bądź wypożyczyli Turka.

RadioZET.pl/sport.pl/MP

Oceń