Hiszpan poprowadzi Wisłę Kraków. W czwartek prezentacja

Krzysztof Sobczak
04.01.2017 11:14
Francisco Kiko Ramirez Gonzalez
fot. CD Castellon

Wisła Kraków potwierdziła na swojej stronie internetowej, że nowym szkoleniowcem drużyny zostanie Hiszpan Francisco „Kiko” Ramirez Gonzalez. 46-latek pracował do tej pory co najwyżej w trzeciej lidze hiszpańskiej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Umowa Hiszpana obowiązuje do końca tego sezonu i może zostać przedłużona. Jego asystentami będą Radosław Sobolewski i Kazimierz Kmiecik, którzy prowadzili zespół w pięciu ostatnich kolejkach 2016 roku.

Zobacz także

Francisco „Kiko” Ramirez Gonzalez nie ma dużego doświadczenia, a na zatrudnienie Hiszpana wpływ miał przede wszystkim dyrektor sportowy "Białej Gwiazdy", jego rodak, Manuel Junco. Nowy opiekun Wisły prowadził trzecioligowe hiszpańskie kluby Gimnastic Club of Tarragona (pracował tam przez 4 miesiące) i Center d'Esports L'Hospitalet. Z tym drugim zespołem bliski był wywalczenia awansu do Segunda Division.

Jego ostatnim pracodawcą był czwartoligowy CD Castellon. "Kiko" doprowadził tę ekipę do baraży o awans do trzeciej ligi, ale tę rywalizacje przegrał z Gavą i został zwolniony.

Francisco „Kiko” Ramirez Gonzalez oficjalnie zostanie zaprezentowany w czwartek. Na godzinę 10 zaplanowano konferencję prasową z jego udziałem.

Wisła Kraków swój pierwszy ligowy mecz pod wodzą hiszpańskiego szkoleniowca rozegra 11 lutego. Pod Wawel zawita Korona Kielce.

Po 20 kolejkach "Biała Gwiazda" zajmuje 10. miejsce, ale do wyprzedzających ją drużyn: Korony, Arki i Pogoni traci tylko jedno "oczko".

RadioZET.pl/Wisła Kraków/KS