Legendy Premier League wśród kandydatów na nowego trenera Walii

Andreas Nicolaides
20.11.2017 20:37
Legendy Premier League wśród kandydatów na nowego trenera Walii
fot. Twitter

Chris Coleman, po tym jak nie zdołał awansować z reprezentacją Walii na mistrzostwa świata 2018 w Rosji, zrezygnował z posady. Brytyjskie media prześcigają się teraz w typowaniu kandydatów do jego zastąpienia. Najczęściej wymieniają nazwiska byłych piłkarzy Manchesteru United i Arsenalu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ryan Giggs ma być faworytem w wyścigu o posadę nowego selekcjonera reprezentacji Walii. To prawdziwa legenda walijskiej piłki i Manchesteru United. W barwach klubu z Old Trafford wygrywał wszystkie możliwe trofea. Spędził w Manchesterze aż 24 lata (jako piłkarz seniorskiej drużyny). Po zawieszeniu butów na kołku (2014 r.), do 2016 roku pełnił funkcję asystenta pierwszego trenera.

Drugim kandydatem do zajęcia miejsca po Colemanie jest Thierry Henry. Francuz przez lata grał w barwach Arsenalu, skąd przeniósł się do Barcelony. Obecnie pełni rolę asystenta Roberto Martinez, selekcjonera reprezentacji Belgii.

Walia była jedną z rewelacji Euro 2016. Gareth Bale i spółka dotarli aż do półfinału, gdzie przegrali z późniejszymi mistrzami - reprezentacją Portugalii. W el. MŚ 2018 Walijczycy jednak zawiedli, w swojej grupie zajęli dopiero 3. miejsce - za Serbią i Irlandią. Nie awansowali nawet do baraży.

RadioZET.pl/AN