Henning Berg wróci na Łazienkowską? Norweg wśród kandydatów na trenera Legii

Krzysztof Sobczak
05.04.2019 15:02
Henning Berg może wrócić do Legii
fot. TOMASZ RADZIK/East News

Henning Berg, Thorsten Fink i Michael Skibbe to najpoważniejsi kandydaci na trenera Legii Warszawa. Dla Norwega byłby to powrót do stołecznego klubu po czteroletniej przerwie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Ten sezon jest w Legii wyjątkowo burzliwy i obfitujący w zmiany trenerów. Rozgrywki rozpoczynał Dean Klafurić, kontynuował Aleksandar Vuković jako szkoleniowiec tymczasowy, a ostatnio zakończyła się krótka era Ricardo Sa Pinto. Od kilku dni drużynę prowadzi duet Vuković - Marek Saganowski.

Pozostanie tej pary na nowy sezon jest jedną z opcji, ale w klubie bardziej przychylnym okiem patrzą w kierunku zachodnim, konkretniej na Norwegię i Niemcy.

Henning Berg znowu w Legii?

Niewykluczone, że do Legii wróci Henning Berg, który pracował przy Łazienkowskiej w latach 2013-2015 i wywalczył tytuł mistrza Polski.  Norweg prowadzi obecnie Stabaek, ale - jak informuje Tomasz Włodarczyk z "Przeglądu Sportowego" - skłonny jest przystać na ewentualną ofertę Legii. "Jest wstępnie zainteresowany traktując pracę w stolicy jako niedokończoną misję stworzenia czegoś większego" - czytamy w "PS".

Największe nazwisko wśród potencjalnych następców Sa Pinto ma Michael Skibbe. Przez ostatnie lata był selekcjonerem reprezentacji Grecji, a wcześniej prowadził m.in. Borussię Dortmund, Bayer Leverkusen i Galatasaray Stambuł. W latach 2000-2004 pełnił funkcję asystenta selekcjonera drużyny narodowej Niemiec Rudiego Voelera.

Thorsten Fink to z kolei były piłkarz Bayernu Monachium. Jako trener pracował m.in. w FC Basel, HSV, a ostatnio w Grasshoppers Zurych.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS