Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Henning Berg wróci na Łazienkowską? Norweg wśród kandydatów na trenera Legii

05.04.2019 15:02
sport

Henning Berg, Thorsten Fink i Michael Skibbe to najpoważniejsi kandydaci na trenera Legii Warszawa. Dla Norwega byłby to powrót do stołecznego klubu po czteroletniej przerwie.

Henning Berg może wrócić do Legii fot. TOMASZ RADZIK/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ten sezon jest w Legii wyjątkowo burzliwy i obfitujący w zmiany trenerów. Rozgrywki rozpoczynał Dean Klafurić, kontynuował Aleksandar Vuković jako szkoleniowiec tymczasowy, a ostatnio zakończyła się krótka era Ricardo Sa Pinto. Od kilku dni drużynę prowadzi duet Vuković - Marek Saganowski.

Pozostanie tej pary na nowy sezon jest jedną z opcji, ale w klubie bardziej przychylnym okiem patrzą w kierunku zachodnim, konkretniej na Norwegię i Niemcy.

Henning Berg znowu w Legii?

Niewykluczone, że do Legii wróci Henning Berg, który pracował przy Łazienkowskiej w latach 2013-2015 i wywalczył tytuł mistrza Polski.  Norweg prowadzi obecnie Stabaek, ale - jak informuje Tomasz Włodarczyk z "Przeglądu Sportowego" - skłonny jest przystać na ewentualną ofertę Legii. "Jest wstępnie zainteresowany traktując pracę w stolicy jako niedokończoną misję stworzenia czegoś większego" - czytamy w "PS".

Największe nazwisko wśród potencjalnych następców Sa Pinto ma Michael Skibbe. Przez ostatnie lata był selekcjonerem reprezentacji Grecji, a wcześniej prowadził m.in. Borussię Dortmund, Bayer Leverkusen i Galatasaray Stambuł. W latach 2000-2004 pełnił funkcję asystenta selekcjonera drużyny narodowej Niemiec Rudiego Voelera.

Thorsten Fink to z kolei były piłkarz Bayernu Monachium. Jako trener pracował m.in. w FC Basel, HSV, a ostatnio w Grasshoppers Zurych.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS

Oceń