Zamknij

Nie Ronaldo, Messi czy Lewandowski. Najlepszy strzelec 2017 roku gra w Anglii!

Krzysztof Sobczak
26.12.2017 15:20
Tottenham
fot. PAP/EPA

Harry Kane wyprzedził na finiszu aż czterech innych napastników i został najlepszym strzelcem 2017 roku. Przy okazji 24-letni Anglik pobił rekord Premier League Alana Shearera z 1995 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Legendarny snajper Newcastle zdobył 36 goli w roku kalendarzom w lidze angielskiej, w tym było aż pięć hat-tricków. Kane pobił oba te osiągnięcia - we wtorek trzykrotnie pokonał golkiper Southampton i zakończył rok z 39 golami i sześcioma hat-trickami w samej Premier League.

"Harry, miałeś wspaniały 2017 rok. Zasłużyłeś na to, by poprawić rekord w Premier League. Dobra robota i kontynuuj ją" - napisał na Twitterze Shearer, były reprezentant Anglii. Statystyki Kane'a jeszcze lepiej wyglądają we wszystkich rozgrywkach.

Zobacz także

Wygrał z Messim

Przed okresem świąteczno-noworocznym aż pięciu snajperów walczyło o miano najlepszego strzelca mijających 12 miesięcy. Byli to Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo, Edinson Cavani, Lionel Messi oraz Harry Kane. Ostatecznie trzech pierwszych zakończyło ten rok z 53 trafieniami, a o jedno więcej miał Lionel Messi, który zdobył jedną z bramek w sobotnim El Clasico. Wszystkich pogodził jednak Anglik.

Smog truje Polskę: Sprawdź listę chorób, które może powodować

Kane miał trzybramkową stratę, ale też - w przeciwieństwie do rywali - nie jeden, a dwa mecze do końca roku i doskonale z tego skorzystał. Lewandowskiego, Ronaldo i Cavaniego dogonił dzień przed Wigilią wbijając hat-tricka Burnley, a we wtorek, dzięki trzem golom z Southampton (Spurs wygrali 5:2), minął Argentyńczyka i zakończył 2017 rok z 56 golami. Dla Anglika był to już ósmy (!) hat-trick w 2017 roku.

Kolejny mecz Tottenham rozegra już w Nowym Roku - 1 stycznia rywalem "Kogutów" będzie Swansea z Łukaszem Fabiańskim w bramce.

Najlepsi strzelcy 2017 roku:

1. Harry Kane: 56 goli
2. Lionel Messi: 54 gole
3. Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo, Edinson Cavani: 53 gole

RadioZET.pl/KS