Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gwiazda Bayeru Leverkusen zdyskwalifikowana na cztery miesiące

02.02.2017 18:55
sport

Turecki pomocnik Bayernu Leverkusen Hakan Calhanoglu został zdyskwalifikowany przez FIFA na cztery miesiące za złamanie umowy transferowej z Trabzonsporem z... 2011 roku. Piłkarz miał wtedy 17 lat.

Hakan Calhanoglu fot. pixathlon / Norbert Schmidt/REPORTER/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Calhanoglu, który był wówczas graczem Karlsruher, podpisał kontrakt z tureckim klubem. Wówczas pojawiła się oferta z HSV, na którą nastoletni wtedy piłkarz również przystał. Ostatecznie pozostał w Niemczech ignorując umowę z Trabzonsporem. Decyzje FIFA potwierdził w czwartek Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie.

Turcy zgłosili sprawę do FIFA i po sześciu latach doczekali się odpowiedzi. Calhanoglu został zdyskwalifikowany na cztery miesiące, a to oznacza, że w tym sezonie już nie zagra. Ponadto musi zapłacić tureckiej ekipie 100 tysięcy euro zadośćuczynienia.

- To dla nas cios, dla Hakana oczywiście też. To nas trudna sytuacja, ponieważ nie mamy nic wspólnego z tym, co działo się w 2011 roku - powiedział dyrektor sportowy "Aptekarzy" Rudi Voeller.

Hakan Calhanoglu, po słabszym sezonie, wracał do wielkiej formy. W bieżących rozgrywkach był największą gwiazdą zespołu, autorem siedmiu goli i siedmiu asyst. Jego znakiem rozpoznawczym są doskonale bite stałe fragmenty gry.

Może się okazać, że Calhanoglu nigdy już nie wystąpi w barwach "Aptekarzy". 22-letniemu Turkowi od kilku lat bacznie przyglądają się m.in. Juventus, a także czołówka angielskich klubów: Chelsea, Arsenal, Tottenham i Manchester United.

RadioZET.pl/Bayer/KS

Oceń