Gwiazda Bayeru Leverkusen zdyskwalifikowana na cztery miesiące

Krzysztof Sobczak
02.02.2017 18:55
Hakan Calhanoglu
fot. pixathlon / Norbert Schmidt/REPORTER/EastNews

Turecki pomocnik Bayernu Leverkusen Hakan Calhanoglu został zdyskwalifikowany przez FIFA na cztery miesiące za złamanie umowy transferowej z Trabzonsporem z... 2011 roku. Piłkarz miał wtedy 17 lat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Calhanoglu, który był wówczas graczem Karlsruher, podpisał kontrakt z tureckim klubem. Wówczas pojawiła się oferta z HSV, na którą nastoletni wtedy piłkarz również przystał. Ostatecznie pozostał w Niemczech ignorując umowę z Trabzonsporem. Decyzje FIFA potwierdził w czwartek Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie.

Zobacz także

Turcy zgłosili sprawę do FIFA i po sześciu latach doczekali się odpowiedzi. Calhanoglu został zdyskwalifikowany na cztery miesiące, a to oznacza, że w tym sezonie już nie zagra. Ponadto musi zapłacić tureckiej ekipie 100 tysięcy euro zadośćuczynienia.

- To dla nas cios, dla Hakana oczywiście też. To nas trudna sytuacja, ponieważ nie mamy nic wspólnego z tym, co działo się w 2011 roku - powiedział dyrektor sportowy "Aptekarzy" Rudi Voeller.

Hakan Calhanoglu, po słabszym sezonie, wracał do wielkiej formy. W bieżących rozgrywkach był największą gwiazdą zespołu, autorem siedmiu goli i siedmiu asyst. Jego znakiem rozpoznawczym są doskonale bite stałe fragmenty gry.

Może się okazać, że Calhanoglu nigdy już nie wystąpi w barwach "Aptekarzy". 22-letniemu Turkowi od kilku lat bacznie przyglądają się m.in. Juventus, a także czołówka angielskich klubów: Chelsea, Arsenal, Tottenham i Manchester United.

RadioZET.pl/Bayer/KS