Zamknij

Hajto ma pretensje do Brzęczka i Nawałki. Chodzi o jednego piłkarza

Krzysztof Sobczak
13.10.2018 11:43
Tomasz Hajto krytykuje Jerzego Brzęczka
fot. Lukasz Kalinowski/East News

- Karol Linetty jest regularnie kopany po głowie - stwierdził były reprezentant Polski Tomasz Hajto w rozmowie z Romanem Kołtoniem w programie "Prawda Futbolu". Ekspert skrytykował decyzje personalne Jerzego Brzęczka, a wcześniej Adama Nawałki.

Zagłosuj

Czy Karol Linetty powinien otrzymywać więcej szans w kadrze?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Zobacz także

Pomocnik Sampdorii Genua jest podstawowym graczem w swoim klubie, ale w reprezentacji do tej pory tak naprawdę nie zaistniał. Wprawdzie rozegrał 22 spotkania, ale w wielu z nich wchodził z ławki, a w zdecydowanej większości był krytykowany za swoją postawę. Hajto uważa jednak, że ważne ogniwo solidnej włoskiej drużyny powinno otrzymywać więcej szans w kadrze.

- Paranoją dla mnie od 4 lat jest jedna rzecz. Mamy Linettego, który gra w lidze włoskiej. Na pewno jest to liga mocniejsza od Championship, ligi polskiej i wielu innych - stwierdził były reprezentant Polski, który tym samym wyraził swoje zdziwienie, że Mateuszowi Klichowi wystarczyło kilka dobrych meczów w Leeds United, aby przekonać do siebie Jerzego Brzęczka.

- Z całym szacunkiem dla Klicha. On gra w Championship. W lidze, w której ja grałem. Gdzie ogólnie grają kosodrzewiny i drzewa - ocenił.

Linetty nie zagrał na Euro 2016 i MŚ 2018

Hajto przypomniał także, że Linetty był w kadrze na Euro 2016 i MŚ 2018. Nie zagrał jednak w żadnym spotkaniu, a na turnieju w Rosji był jedynym obok trzeciego bramkarza Bartosza Białkowskiego, który całą imprezę spędził na ławce rezerwowych.

- To jest jedyny chłopak, który jest regularnie kopany po głowie. Pojechał na mistrzostwa Europy i nie zagrał ani minuty, pojechał na mistrzostwa świata i nie zagrał ani minuty. Szczerze, ja wczoraj powiedziałem do prezesa Bońka tak: "jak ja bym nie zagrał na dwóch wielkich imprezach, a grałbym we Włoszech, to przyszedłbym do szatni i powiedział: weźcie wy... i zakończyłbym grę w reprezentacji" - powiedział Hajto.

Polska - Włochy. Linetty za Klicha?

Niewykluczone, że Karol Linetty dostanie swoją szansę w niedzielnym meczu Ligi Narodów z Włochami. Jerzy Brzęczek musi poszukać zastępstwa dla zawieszonego za kartki Mateusza Klicha, a pomocnik Sampdorii jest jednym z trzech piłkarzy - obok Damiana Szymańskiego i Jacka Góralskiego - którzy mogą w środku pola partnerować Grzegorzowi Krychowiakowi.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/Prawda Futbolu/KS